17.11.2021

Tallinn avas koroonaennetuspunkti ka Balti jaama juures

Tallinn koostöös erameditsiiniteenuse osutajaga avas täna nõustamis- ja vaktsineerimispunkti ka Balti jaama esisel platsil. Nüüd teenindab kõiki soovijaid kokku kaheksa koroonaennetuspunkti Kesklinnas, Lasnamäel, Haaberstis, Kristiines ja Põhja-Tallinnas.

„Näeme, et viimase seitsme päeva nakatumine on stabiilselt langenud ning kui 9. novembril oli Tallinnas 2160 nakatunut, siis 16. novembril oli nakatunuid 1490 ehk 670 võrra vähem. See näitab, et nii vaktsineerimisel kui ka piirangutel, sh õpilaste hajutamine koolides, on positiivne koosmõju koroonakriisi leevendamisel,“ märkis abilinnapea Betina Beškina ja lisas, et 79 kohaliku omavalitsuse hulgas on Tallinn praegu nakatumise näitajatelt 64. kohal, jäädes alla Eesti keskmisest. „Tallinnas on praegu 340 nakatunut saja tuhande elaniku kohta, Eesti keskmine on hetkel 454. Paraku ei ole praegu veel kindlustunnet, et langustrend jääb püsima. Kuid siiski on näha, et oleme olnud koroona ennetamisel ja tõkestamisel õigel teel ning valitud suunda tasub jätkata.“

Tallinna linna ja erameditsiiniteenuse osutajate Eldred OÜ ja Confido koostöös on avatud kaheksa koroonaennetuspunkti, mis teenindavad soovijaid seitse päeva nädalas.

Vabaduse väljaku koroonaennetuspunktis osutab teenust Confido. Patsiente võetakse vastu iga päev kella 9–21ni. Lisaks nõustamisele ja vaktsineerimisele pakutakse seal ka PCR testimise võimalust. PCR-testi proov võetakse kas ninaneelust või kurguloputusvedelikust. Testimine on saatekirja alusel tasuta ning ilma saatekirjata tuleb tasuda 44 eurot. Vabaduse väljaku koroonaennetuspunktis on alates selle avamisest 10. novembril kuni 16. novembrini tehtud 1079 kaitsesüsti.

Nõustamis- ja vaktsineerimisteenust pakutakse tööpäevadel kell 12–19 ning nädalavahetustel kell 10–17 seitsmes asukohas: Lindakivi kultuurikeskuses, Linnamäe Maxima parklas, Põhja-Tallinna kogukonnamajas, Balti jaama esisel platsil, Haabersti Rimis, Kristiine keskuses ja Ülemiste keskuses. Teenust osutab Eldred. Nõustamis- ja vaktsineerimispunktides on 10.-16. novembrini vaktsineeritud kokku 898 inimest.

Esmase vaktsiinikuuri saavad läbida kõik alates 12. eluaastast. Vaktsineerimiseks pakutakse kahedoosilisi Pfizer/BioNTech ja Moderna vaktsiine ning alates 18. eluaastast ka ühedoosilist Jansseni vaktsiini. Tõhustusdoose tehakse Eestis kõigile alates 18. eluaastast. Pfizeri ja Moderna vaktsiinidega vaktsineeritutele tehakse tõhustusdoos kuue kuu möödumisel, Jansseni ja AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineeritutele viie kuu möödumisel esmasest vaktsineerimiskuurist. Tõhustusdoose tehakse Pfizeri või Moderna vaktsiiniga.

20. oktoobrist kuni 9. novembrini töötanud nõustamis- ja vaktsineerimistelkides vaktsineeriti kokku 5641 inimest, seal hulgas 3686 inimest sai esmase, 626 teise ja 1329 tõhustusdoosi.

     

Uudise rubriigid: