02.09.2021

Tallinn hakkab ranitsatoetust maksma ühes osas

Alates sellest sügisest hakkab Tallinn esimesse klassi minevate laste ühekordset toetust välja maksma ühes osas, toetuse määr on 320 eurot. Seni on ranitsatoetust makstud kahes osas. Ranitsatoetuse taotlust saab lapsevanem esitada alates 13. septembrist.

Tallinna linn on ranitsatoetust maksnud alates 2002. aastast ning seni on toetust peredele makstud kahes võrdses osas. Esimene osa maksest on tehtud septembrist novembrini esitatud taotluste alusel ning teine osa kooliaasta lõpus ehk järgmise kalendriaasta juunis.

Alanud õppeaastal saavad lapsevanemad esitada ranitsatoetuse taotlust alates 13. septembrist kuni 30. novembrini Tallinna iseteeninduskeskkonnas. Toetuse taotlemiseks peavad nii laps kui ka vähemalt üks lapsevanem olema Tallinna elanikud vähemalt käesoleva kalendriaasta 1. jaanuarist ning laps on kantud ühe Tallinnas tegutseva kooli õpilaste nimekirja. Taotluse saab esitada lapsega samal aadressil elav vanem.

Ranitsatoetuse väljamakse tegemise muudatuse mõju linnaeelarvele on ühekordne, tänavu sügisel korra muutmisel suureneb planeeritud eelarve 646 000 euro võrra. Ranitsatoetuse korra muudatuse peab heaks kiitma Tallinna Linnavolikogu.

Uudise rubriigid: