10.12.2021

Mupo hoiatab: ole valmis jäävihmaks

Reedeks ja nädalavahetuseks on antud jäävihma hoiatus, mis tähendab väga tõenäoliselt seda, et nii kõnni-kui ka sõiduteedele tekib jää.

Lähipäevil tuleb kinnistuomanikel olla kohusetundlik ja kõigil liiklejatel olla tähelepanelik ning ilmaga arvestada, valides õiged sõidukiirused, pikivahe, rehvid ja jalanõud. 

Mupo inspektorid on homme ja ülehomme väljas täiendatud koosseisus, et fikseerida  ohtlikumad ja käidavamad kohad linnas. Kõigil patrullidel on autos libisemist pidurdavad graniitgraanulid, mida vajadusel libedusetõrjeks kasutatakse.

Ohtlikest libedatest kohtadest saab teavitada meie abitelefonil 14410. Reageerime vastavalt väljakutsetele. Palume kannatlikku meelt, sest ootejärjekorrad võivad olla pikad. Lubame, et anname endast parima! 

Mis asi on jäävihm? 

Jäävihm on sademed, mis kujutavad endast osaliselt või täiesti jäätunud vihmapiisku: lumi sulab soojas õhukihis vihmapiiskadeks, kuni need satuvad uuesti külma (miinuskraadidega) õhukihti, kus hakkavad jäätuma.

Jäävihm on ohtlik, sest tavaliselt moodustub maapinnale ja esemetele, mille temperatuur on alla 0° C, ehk ülilibe jääkiht.

Kui see tekib maapinnal, siis nimetatakse seda kiilasjääks, kui esemetele, siis jäiteks.