29.11.2016

Tallinn ja Helsingi teevad tihedat ja mitmekülgset koostööd

Täna Tallinnas kohtunud Helsingi linnapea Jussi Pajunen ja linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas arutasid linnadevahelise koostöö hetkeseisu ja arenguvõimalusi.

Poska majas toimunud töökohtumisel võeti muuhulgas jutuks ka Rail Balticu ja pealinnu ühendava merealuse tunneli rajamise plaanide realiseerumise võimalused ja mõju linnade majanduse arengule, ent ka linnadevaheliste kahepoolsete koostööprojektide hetkeseis ja arenguperspektiivid, näiteks parkimise ja ühistranspordi kasutamise eest tasumise integreeritud süsteemi rakendamine. Ühtlasi andis Pajunen Tallinna kolleegile põgusa ülevate Helsingil peatselt ees seisvast  linnajuhtimise süsteemi põhjalikust reorganiseerimisest.

Viimaste aastate jooksul on üha süvenenud Helsingi ja Tallinna majanduspoliitiline ning teadus- ja tööjõu-alane koostöö. Linnasid liidavad ühised teadusprojektid, üliõpilased ning koos arendatavad IKT teenused.

Tallinna ja Helsingi juhid kohtuvad traditsiooniliselt kaks korda aastas, viimati kohtuti käesoleva aasta aprillis Helsingis.