30.10.2020

Tallinn jäätmejaamad hakkavad tööle talvise tööaja järgi

Alates pühapäevast, 1. novembrist lähevad Tallinna jäätmejaamad talvisele töökorraldusele.

Pääsküla, Rahumäe, Paljassaare ja Pärnamäe jäätmejaamad on sügis-talvisel perioodil avatud tööpäeviti kell 14-19.  Laupäeval ja pühapäeval töötavad kõik  jäätmejaamad 10-15. Jäätmete äraveoks ja sisemisteks korrastustöödeks on teisipäeviti suletud Paljassaare jaam, neljapäeviti Pääsküla jaam ja reedeti on kinni Pärnamäe ning Rahumäe jaam. Riigipühadel on kõik jaamad suletud.

Sügiseste aiatööde puhul tekib rohkesti biolagunevaid aiajäätmeid ja neid saab piiratud koguses tasuta üle anda. Ühekordsel toomisel võetakse vastu kuus sajaliitrist kotti kodumajapidamises tekkinud aia- ja haljastusjäätmeid (ehk 0,6 m3).

Tasuta saab veel ära anda toiduõli ja -rasva, vanametalli, komplektseid elektri- ja elektroonikaseadmeid, kasutuskõlblikku mööblit, kasutuskõlblikke riideid, rehve (kuni 8 tk), kuni 1 m3 töötlemata puitu, markeeritud plastijäätmeid, betooni, eelsorteeritud telliseid, plaate ja keraamikatooteid, lehtklaasi ning teatud koguses erinevaid ohtlikke jäätmeid.

Muid jäätmeid ja piirkoguseid ületavaid jäätmekoguseid saab üle anda jäätmejaama hinnakirja alusel. Täpsema info leiab jaamade kodulehelt jaatmejaam.ee. Jäätmejaamasid haldab Tallinna Jäätmekeskus

Uudise rubriigid: