07.09.2021

Tallinn jagab septembri lõpuni linlastele tasuta meditsiinilisi maske

Tallinna linnaosad jagavad veel septembri lõpuni paljulapselistele peredele, üksikvanematele, pensionäridele ja sissetulekust sõltuvat toetust saavatele linlastele tasuta meditsiinilisi maske.

„Maski kandmine on lihtne ja tõhus meetod nakkuse leviku piiramiseks avalikus ruumis. Vaid ühise pingutusega saame kolmandat koroonalainet pidurdada ja elu võimalikult normaalsena hoida. Seepärast panustab ka linn omalt poolt sellesse, et maskid oleksid võimalikult paljudele kättesaadavad ja need leiaksid kasutamist kõigis rahvarohketes kohtades,“ ütles Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriv abilinnapea Betina Beškina.

Paljulapselistele peredele (kolm ja enam last peres) jagatakse kaks pakki, üksikvanematele, sissetulekust sõltuvat toetust saavatele linlastele ja pensionäridele jagatakse üks pakk meditsiinilisi maske (50 maski pakis).

Maske jagavad linnaosavalitsused kohapeal. Maskidele järgi minnes palutakse kaasa võtta isikut tõendav dokument ja pensionäridel pensionitunnistus. Ühtlasi palutakse kohapeal järgida kõiki terviseohutuse nõudeid ning olla eelnevalt veendunud, et haigusnähud puuduvad.

Täpsemat infot maskide jagamisest saab küsida linnaosavalitsuste infotelefonidelt, niisamuti leiab lisateavet linnaosade veebilehtedelt ja sotsiaalmeediakanalitest.

Tallinna linn on jaganud linlastele tasuta maske alates eelmise aasta sügisest. Nii on saanud korduvkasutatavaid riidest maske gümnasistid ja progümnasistid ning meditsiinilisi maske üksi elavad pensionärid ja pered. Ka kevadel jagati meditsiinilisi maske kolme ja enama lapsega peredele, üksikvanematele ja kõigile pensionäridele. Niisamuti jagati maske neile kortermaja elanikele, kus oli kõrge nakkusnäitaja. Ühtekokku on linlastele jagatud juba mitu miljonit maski. 

   

Uudise rubriigid: