11.07.2017

Tallinn käivitab linna müüritornide valgustamise ideekonkursi

Kommunaalamet kuulutab välja rahvusvahelise ideekonkursi Tallinna linnamüüri ja tornide valgustuslahenduste leidmiseks: https://riigihanked.riik.ee/register/hange/188720.

Võistlusala koosneb 27-st tornist, linnamüürist, Toompea nõlvast, Patkuli treppidest ja nende tagusest nõlvast ning sisemüür Hobuveskist mööda Laboratooriumi tänavat, Pika jala ja lühikese jala vaheline müür ja väravad, sisemüür Bremeni ja Hellemani torni vahel.

„Konkursi eesmärk on luua Tallinna linnamüüri ja linnamüüri tornide valgustuslahenduste kaudu nauditavaid öövaateid, mis oleksid unikaalsed ja kujundaksid linna visuaalset identiteeti,“ ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Konkursil osalejate meeskonnas peab olema valgustusdisainer (kas IALD või sarnase rahvusvahelise organisatsiooni liikmelisus või haridust tõendav diplom). Ülejäänud meeskonnaliikmed võivad olla arhitektid, elektriinsenerid, valgustusinsenerid, valgustite tootjad ja/või nende Eesti esindajad.

Ideekonkurss on kaheetapiline. Esimeses etapis valib žürii konkursil osalejate varasemalt teostatud tööde referentside põhiselt välja kolm osavõtjat, kellele tehakse ettepanek esitada võistlustöö. Teises etapis hinnatakse esitatud võistlustöid ja valitakse välja ideekonkursi võitja. Kolmele võistlustingimustele vastava võistlustöö esitanud osalejale makstakse preemiad. Konkursi preemiad on järgmised: 1. koht 8000 eurot; 2. koht 7000 eurot; 3. koht 6000 eurot

Osalemistaotlus esitada 19.07.2017 kell 11.00 ja võistlustöö 11.09.2017 kell 11.00

Tallinna keskaegne vanalinn on maailmas unikaalne oma terviklikkuse poolest ja kuulub alates 1997. aastast UNESCO maailmapärandi nimekirja. Võistlusala 3D mudeleid on võimalik vaadata: http://3d.tallinn.ee/tour01.html