04.06.2021

Tallinn katab juba praegu vaktsineerimiskeskuste kulutused

Tallinna linn on taganud varasemalt ja kindlustab ka praegu kolmes vaktsineerimiskeskuses vajalikud tugiteenused ning katab keskustega seonduvad kulutused.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on linn kätte saanud vaktsineerimisrühma juhi Marek Seeri kirja, milles palutakse Tallinna kaasabi vaktsineerimiskeskuste avatuna hoidmisel. „Linn toetab esitatud ettepanekut hoida vaktsineerimiskeskused suvel avatuna, et kõik tallinlased ja ka väljastpoolt pealinna soovijad saaksid siin end vaktsineerida. Seega toetame vaktsineerimiskeskuste tööd ja nende ülalpidamist, nii nagu oleme seda teinud ka varasemalt,“ märkis Kõlvart. „Teatavasti avati esmakordselt keskused suurvaktsineerimiseks aprilli alguses Sõle Spordikeskuses ja Tondiraba Jäähallis, mille tarbeks lõi linn ka kõnekeskuse, kus sai vaktsineerimisele registreerida. Ühtlasi pakkusime vaktsineerimist läbi viivatele tervishoiuteenuse osutajatele linna pinda, sisseseadet ja arvutivõrku. Turvalisuse tagas MUPO ning lisaks osalesid linnasüsteemi töötajad vabatahtlikena vaktsineerimiskeskustes tugipersonalina. Ka mais avatud Lääne-Tallinna Keskhaigla vaktsineerimiskeskusele Mustamäel kultuurikeskuses Kaja ning Ida-Tallinna Keskhaigla vaktsineerimiskeskusele Tondiraba Jäähallis oleme taganud nii ruumid kui ka vajalikud tugiteenused, et kindlustada maksimaalne vaktsineerimise võimekus.“

Linnapea sõnul kulub linnal Tondiraba Jäähallis, Sõle Spordikeskuses ja Kaja Kultuurikeskuses vaktsineerimiskeskuste ülalpidamiseks suve lõpuni ligi 250 000 eurot. „Ent linn on valmis toetama ka rohkem kui kolme suure vaktsineerimiskeskuse avamist Tallinnas, juhul kui vaktsiinitarned suurenevad ja tervishoiuteenuse osutajad on valmis pakkuma meditsiiniteenust,“ nentis Kõlvart.

17. mail avatud vaktsineerimiskeskus Kaja kultuurikeskuses töötab kuni 8. augustini. 18. mail Tondiraba jäähallis avatud vaktsineerimiskeskus töötab 5. juunini.

12.-13.juunil toimub Sõle Spordikeskuses ja Tondiraba Jäähallis vaktsineerimine neile inimestele, kes said aprilli alguses samas kohas oma esimese vaktsiinidoosi. Mõlemas keskuses on eelmainitud nädalavahetusel vabatahtlikena tugipersonalina abiks linnasüsteemi töötajad.

Uudise rubriigid: