02.09.2019

Tallinn kingib 1. klassi õpilastele helkurvesti

Kõik pealinna munitsipaalkoolides kooliteed alustavad vastsed koolijütsid saavad koos aabitsaga ka helkurvesti, mis on kingituseks Tallinna linnalt.

Abilinnapea Betina Beškina tõdes, et juba kümnendat aastat annab Tallinna linn kooliteed alustavatele lastele linna logoga helkurvesti, mis on vahetu kingitus lapsele tema turvalisuse suurendamiseks igapäevasel liikumisel väljaspool kodu. „Helkurvestid on mõeldud just esmakordselt oma kooliteed alustavate laste turvalisuse tagamiseks. Samas on need ka märguandeks autojuhtidele, et meie tänavatele on lisandunud uued pisikesed jalakäijad, kes ei pruugi veel olla kohanenud tiheda linnaliiklusega ning vajavad rohkem tähelepanu,“ ütles Beškina. „Hoolime ja märkame endast nõrgemaid ning soovin kõigile turvalist kooliteed!“

Helkurvestile on lisatud ka lihtsamad õpetussõnad, kuidas end tänaval turvaliselt tunda, olla nähtav autojuhtidele ja vajadusele enne sõidutee ületamist peatuda, vaadata ja veenduda ohutuses. Kindlasti on helkurvestiga laps linnaruumis paremini märgatav.

Seoses lastega juhtuvate liiklusõnnetuste kurva statistikaga jagab Tallinna linn kümnendat aastat pealinnas esimesse klassi minevatele lastele helkurvestide soetamist, et teha nad autojuhtidele paremini nähtavaks ja suurendada seega laste turvalisust liikluses.

Uudise rubriigid: