11.09.2017

Tallinn kingib riigi 100. sünnipäeva puhul oma lasteaedadele uued mänguväljakud

12. septembril kell 10 on kõik pealinna munitsipaallasteaedade direktorid oodatud Tallinna lauluväljakule, kus EV 100 raames toimub projekti „100 mänguväljakut Tallinna lasteaedadele“ avaüritus.

Tuleval aastal tähistab Eesti Vabariik oma saja aasta juubelit. Sama vanaks saab ka alusharidus Tallinnas, mis sai alguse Kopli Lasteaia asutamisega 1. detsembril 1918. Juubeliaasta raames viib Tallinna linn läbi projekti „100 mänguväljakut Tallinna lasteaedadele“.

Tallinnas on 126 koolieelset munitsipaallasteasutust, kõik nad saavad kingituseks uue mänguväljaku. Tallinna linn investeerib projekti miljon eurot.

Projekti avaüritusel Lauluväljakul tutvustatakse mänguväljakute tüüplahendusi, mille hulgast saavad lasteaiad valida endale sobiva. Tüüplahenduse eelvalik on tehtud koostöös Tallinna Alushariduse Juhtide Ühenduse Nõukogu liikmetega. Valikus on mängulinnak, suur ja väike tasakaalurada, kiiged ning võrkpüramiidid.

Projektis osalemiseks tuleb lasteaial esmalt välja selgitada lapsevanemate eelistused mänguväljakute tüüplahenduse osas ning seejärel valida üks atraktsioon vastavalt oma õueala võimalustele ja lapsevanemate soovile. Lasteaed koostab enda valitud atraktsiooni asukoha skeemi ning heakorrastab ja valmistab ette õueala.

Linn korraldab tüüplahenduses pakutud inventari või atraktsiooni, samuti turvaala pinnakatte, aluspindade ja haljastuse paigalduse, mänguväljaku korrashoiu eest kannavad edaspidi hoolt lasteasutused.

Mänguväljakute hanke soovib Tallinna Haridusamet välja kuulutada tänavu novembris, mänguväljakute paigaldamisega on plaanis alustada tuleva aasta märtsis, nii et Eesti juubeliaasta sügisel saaksid mudilased juba uutel mängualadel lustida. 

Uudise rubriigid: