27.08.2020

Tallinn kinnitas investeeringutoetuse projektide nimekirja

Linnavalitsus esitas kolmapäeval Tallinna Linnavolikogule otsuse eelnõu, millega kinnitatakse linna investeeringutoetuse projektide esialgne nimekiri.

Tallinn teeb järgmise aasta lõpuks korda mitmed koolid, lasteaiad, kvartalisisesed teed, mänguväljakud, valgusfoorid ja paljud muud -  kokku 155 objekti.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul kulub kõige suurem osa investeeringutoetusest haridusega seotud objektidele ehk koolidele ja lasteaedadele. „Suuremad investeeringud on Tallinna muusikakoolile ning Laagna Rukkilille lasteaia, Järveotsa lasteaia, Liivamäe lasteaia ja Rabarübliku lasteaia renoveerimised,“ ütles linnapea. „Suvel panime kokku nimekirja objektidest, mida kavatseme investeeringutoetuse abil korrastada.“

Riik eraldas lisaeelarvega omavalitsustele 130 miljonit eurot, et toetada neid koroonakriisisit tingitud raskes majanduslikus olukorras. Sellest 30 miljonit on mõeldud otsekriisimõjude kompensatsiooniks, 70 miljonit uuteks investeeringuteks ning 30 miljonit kohalike teede hoiuks.

Nimekirjas on 155 objekti, mis on mõnevõrra suurem, kui Tallinna linnale kinnitatud toetuse piirsumma. Tallinna linnale kinnitatud toetuse piirsummaks on 17,38 miljonit eurot, kuid linnapea sõnul on plaanis kõik nimekirjas olevad 155 objekti realiseerida. „Sõltumata kooskõlastusest, teeme me kõik nimekirjas olevad objektid korda,“ nentis Kõlvart.

Investeeringute toetuse eesmärk on  leevendada majanduskriisi mõjusid avaliku sektori tellimuste mahu suurendamise või vähemalt tavapärasel tasemel hoidmise abil, toetades nii majandust ja tööhõivet.

Linnavalitsus kiitis kolmapäeval investeeringuteks, lammutamise ja remonttöödega seotud tegevusteks toetuse taotlemisel esitatavate projektide nimekirja heaks, kuid sellele peab oma kinnituse andma ka linnavolikogu.

Uudise rubriigid: