05.10.2018

Tallinn korraldab moodsa õppimise festivali "iduEDU"

Tallinna esimene moodsa õppimise festival "iduEDU" toimub 20.oktoobril kell 11-16 Kesklinna hariduskvartalis. Kingime ühiselt Eestile 100 moodsa õppimise töötuba! Festivalil osalemine on kõigile tasuta.

Festival toob kokku parimad näited õppimisest nüüd ja tulevikus, uusima tehnoloogia ning arutelud kvaliteetse hariduse edendamisest.  

*Kui oled laps, huvitab sind robootika.    *Kui oled õpilane, tahad droone lennutada või uurida, kuidas luua start-up'i.    *Kui oled õpetaja, tahad teada, kuidas lastel oleks huvitav õppida ja sinul tore õpetada.    *Kui oled lapsevanem, tahad aru saada, mida laps päev läbi nutiseadmes teeb.    *Kui oled direktor, soovid kaasa rääkida hariduspoliitika teemadel.    *Kui oled haridushuviline kodanik, leiad 100 pakutava variandi seast kindlasti oma teema.    

Rohkesti tehnoloogiat, mida õppimisel kasutada, näeb expol aga igaüks. Ei puudu ka põnevad võistlused lastele, loosiauhinnad ja üllatused. Päeva lõpuks oled pungil uutest ideedest ja värskest energiat. iduEDUbänner.jpg

Milo on mul sõbraks, nii ma saangi targaks! - Tallinna Kullatera Lasteaia õpetajad

Praktilises töötoas saab teha tutvust Lego WeDo 2.0 robootikakomplektiga (komplekt ja tarkvara). Ehitame erinevaid õppeprojekte ning teeme ühe vahva võistluse valminud projektidega. Oodatud on kõik lapsed vanuses 4-9.aastat ja lapsevanemad (töötoas on 12 kohta).  Inglise Kolledž I korrus, kl 103 13:00-14:00 Lastele ja lapsevanematele

Blue-Bot on mul sõbraks, nii ma saangi targaks! - Tallinna Kullatera Lasteaia õpetajad

Praktilises töötoas saab teha tutvust Blue-Bot põrandarobotiga. Selgeks saab esimesed oskused programmeerimisest ning juhtida Blue-Boti nii käsulugejaga kui ilma, lahendada erinevaid ülesandeid ning luua ise üks vahva ideematt. Oodatud on kõik lapsed vanuses 4-9aastat ja lapsevanemad. Inglise Kolledž I korrus, kl 104 13:00-14:00 Lastele ja lapsevanematele 

Kesklinna hariduskvartali moodustavad Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna  Keskraamatukogu. Festivali keskus asub Reaalkooli  staadionil.  

Haridusfestivali eesmärk on väärtustada kvaliteetset haridust kui õnneliku elu vundamenti, mille saavutamiseks pannakse seeme kasvama juba varases eas. Iga „iduEDU“ festivalil osaleja annab oma panuse idude targale kasvamisele ning uute edulugude tagant tõukamisele.  

Haridusfestivali „iduEDU” korraldavad Tallinna Haridusamet, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus, eKool, Tallinna Ülikool ja    Startup Estonia.   

Festivali koduleht: www.iduEDU.ee