14.01.2015

Tallinn kutsub autojuhte tasuta ühistransporti proovima

Oru, Kalevi, Pirita ning Õismäe Pargi & Reisi (P&R) parklates on aasta algusest võimalik kasutada uut elektroonilist süsteemi.

Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul on P&R parklatesse  paigaldatud ühiskaardi valideerimisel avanevad tõkkepuud, mis võimaldavad seal parkida ainult neil, kes kasutavad parklat ühistranspordile ümber istumiseks.

„Uudne süsteem võimaldab ka autojuhtidel, kes ei ole Tallinna elanikud, kuid kasutavad P&R süsteemi, Tallinna ühtse piletisüsteemi ühistranspordis tasuta sõita“, lausus Aas.

Süsteem toimib nii, et juht avab parkla tõkkepuu isikustatud ühiskaardiga, millele peab olema kantud vähemalt 3 eurot tagatisraha ja pargib oma sõiduki. Juhul, kui juht valideerib oma sõidud ühissõidukis ja hiljemalt kell 03:59 parklast välja sõidab, jääb tagatisraha 3 eurot alles ning parkimine ja ühistransport on tasuta. Auto väljasõidul P&R parklast avaneb tõkkepuu ühiskaardiga ja ühissõidukis tasuta sõidu õigus katkestatakse kuni järgmise parkimiseni P&R parklas.

Tallinna tasuta ühistransport on pälvinud positiivset tähelepanu kogu maailmas. Inimesi autoga kesklinna sõitmisest loobuma innustamaks arendatakse Tallinnas „Pargi ja reisi“ parklate süsteemi – kõik, ka mittetallinlased, kes oma sõiduvahendi „Pargi ja reisi“ parklasse jätavad, saavad samal päeval ühistranspordis tasuta sõita.

Rohkem infot saate veebiaadressilt: http://www.tallinn.ee/est/Pargi-ja-Reisi või telefonil 6 404 700.