22.03.2016

Tallinn kutsub esitama kandidaate konkursile „Eestimaa õpib ja tänab“

17. aprillini on võimalik esitada kandidaate üleriigilisele konkursile „Eestimaa õpib ja tänab 2016“. Tallinn kutsub ka oma õpilasi, õpetajaid, direktoreid, hoolekogude esimehi ja lapsevanemaid märkama tunnustamist väärivaid õpetajaid pealinna koolides ja lasteaedades.

Kandidaate on võimalik esitada üheteistkümnes kategoorias: lasteaiaõpetaja, klassiõpetaja, põhikooliõpetaja, gümnaasiumiõpetaja, klassijuhataja, kutseõppeasutuse õpetaja, õppejõud, suunaja, õppeasutuse juht, hariduse sõber ja aasta tegu hariduses (vt statuudid ja hindamiskriteeriumid).

Kandidaate saab esitada Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel.

Pärast kandidaatide esitamist alustavad parimate väljaselgitamiseks tööd maakondlikud komisjonid ja kõrghariduse komisjon, kes esitavad igas kategoorias oma ettepanekud üleriigilisele žüriile. Sel aastal ootab üleriigiline žürii ka õpilaste arvamusi oma õpetajast, soovitavalt videoklipina.

Tallinna komisjon selgitab kandidaatide hulgast välja ka Tallinna aasta õpetajad, keda autasustatakse galaõhtul 7. oktoobril 2016.

Konkursi finaaliks on 8. oktoobril Jõhvi kontserdimajas toimuv Aasta Õpetaja gala, mille korraldavad Haridus- ja Teadusministeerium, SA Innove, Eesti Haridustöötajate Liit ning millest sünnib ka otseülekanne televisioonis. Galale kutsutakse kõik maakondlike komisjonide esitatud finalistid. 

Lisainfo:

Viivi Lokk
Juhtivspetsialist
Tallinna Haridusamet
Tel 6404549
viivi.lokk@tallinnlv.ee 

 

Uudise rubriigid: