27.04.2018

Tallinn kutsub etteütlust kirjutama

Tallinna päeval tullakse kokku ühiselt etteütlust kirjutama juba kuuendat korda, sel aastal 14. mail kinos Cinamon Kosmos.

„Tallinna päeva etteütluse traditsioon, kus ühiselt pannakse proovile oma kirjakeele oskus ja õpitakse alati midagi uut, sai alguse 2013. aastal,“ ütles Tallinna Linnavolikogu esimees ja ürituse algataja Mihhail Kõlvart. „Varasematel aastatel on oma teksti dikteerinud mitmed tuntud kirjanikud, nagu Andrus Kivirähk, Jan Kaus, Ilmar Tomusk ning Eduard Vilde (näitleja Peeter Kaljumäe kehastuses). Etteütlust kirjutavad nii õpilased, üliõpilased kui ka täiskasvanud, nii eesti kui ka vene keele kõnelejad,“ lisas Kõlvart.

 „Oleme sel aastal kutsunud mitmeid noortele tuntud lauljaid pöörama meie kõigi tähelepanu eesti kirja- ja kõnekeele oskusele,“ märkis linnavolikogu esimees. „Jätkame etteütluse koos kirjutamise traditsiooni, aga samas on plaanis ka mitmeid uuendusi ja üllatusi.“

„Mõte ei ole mõttetu. Õigekiri ei ole mõttetu. Mõttekas oleks hoopis tulla Tallinna päeva etteütlusele ja ennast proovile panna,“ kutsub etteütlusel osalema Eesti räppar ja ansambli Põhja-Tallinn liige Jaanus Saks ürituse tutvustuseks valminud Youtube’i videos.

Laulja ja telesaate "Eesti otsib superstaari" kuuenda hooaja võitja, Jüri Pootsmann kutsub samuti etteütlusel osalema, öeldes: „Eesti keel on väga põnev ja arendamist väärt, et selles veelkord veenduda, lähen ma 14. mail Tallinna päeva etteütlust kirjutama. Tule Sina ka!“

Ürituse veebilehelt tallinn.ee/etteutlus leiab ka etteütlust tutvustavad videod. Neis juhivad tuntud lauljad, nagu Jaanus Saks, Jüri Pootsmann, Maia Vahtramäe, Metsakutsu ja Kenneth Rüütli tähelepanu eesti keele õigele kasutamisele.

Tallinna päeva etteütlusel saavad osaleda kõik soovijad, eelnevalt tuleb vaid ürituse kodulehel tallinn.ee/etteutlus registreeruda. Tallinna päeva etteütluse korraldaja on Tallinna Linnavolikogu kantselei koostöös Tallinna Haridusameti, Tallinna munitsipaalkoolide eesti keele õpetajate ja kinoga Cinamon Kosmos.

Tallinna päeva tähistatakse 15. mail. Tähtpäeva eesmärk on väärtustada linna ajalugu ja tallinlaseks olemist, tutvustada pealinna tänapäeva ja minevikku nii Eestis kui ka mujal maailmas. Esimest korda peeti Tallinna päeva 2002. aastal, sellega tähistatakse 15. mail 1248. aastal saadud Lübecki linnaõigust ehk Tallinna vastuvõtmist Euroopa linnade sekka. Tänavu möödub Tallinna linnaõiguste saamisest ehk juriidiliselt tunnustatud linnana 770 aastat.

Foto: Albert Truuväärt / Pealinn

Uudise rubriigid: