01.10.2020

Tallinn kutsub linlasi eluloolistele ekskursioonidele

12.-25. oktoobrini aset leidva Vene kultuuri linnafestivali raames toimuvad põnevad ekskursioonid, kuhu on oodatud kõik huvilised.

„Tallinn on eriti rikka ajalooga linn. Pealinnaga on seotud palju tuntud inimesi, igaüks oma teekonna ja saatustega. Tallinn ei ole tuntud üksnes turistide seas – ka pealinna elanikud on Tallinna ajalooga ja kultuuriga hästi kursis ning avatud uuteks teadmisteks, mida nad ammutavad muuseumitest ja näitustelt. Eriti rõõmustav on see, et linnaüritustel osaleb üha enam lapsi,“ ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Sel korral on festivali põhisündmused seotud kolme tuntud inimestega, kes on jätnud oma jälje Tallinna ajalukku: esiteks ooperilaulja Georg Ots, kelle 100. sünnipäeva me tänavu tähistasime, teiseks meie kaasmaalane, vene meresõitja admiral Adam Johann von Krusenstern ning kolmandaks vene õigeusu pühak ja väejuht Aleksander Nevski, kellele on pühendatud pealinna õigeusu katedraal.

„Meie ekskursioonide fookuses on kaks legendaarset inimest – Aleksander Nevski ja Adam Johann von Krusenstern. Ühelt poolt ootab teid põnev ajaretk muistesse Kolõvani, mille tänavatel askeldavad vene kaupmehed. Retke käigus räägime Aleksander Nevskist kui inimesest ja pühakust. Siis jõuame 18. sajandi lõppu ja 19. sajandi algusesse ning teeme ringi nendel Vanalinna kohtadel, millega on seotud meie maailmakuulsaks saanud kaasmaalane – esimese vene ümbermaailma ekspeditsiooni juhataja Adam Johann von Krusenstern. Ekskursiooni käigus saame teada asjaoludest ning sündmustest, mis on mõjutanud tema elu ja saatust,“ ütles Vene muuseumi pedagoog Julia Kornejeva.

Ekskursioonid toimuvad 17.–25. oktoobrini nii vene kui ka eesti keeles. Üritusele on teretulnud kõik huvilised, kuid kuna kohtade arv on piiratud, tuleb eelnevalt registreerida. Kui üritus osutub populaarseks, korraldatakse ka täiendavaid ekskursioone. Kõik üritused toimuvad ohutusreegleid järgides, kohapeal jagatakse osalejatele kaitsemaskid. 

Registreerimisvorm on leitav siin

Uudise rubriigid: