17.04.2019

Tallinn kutsub loodusmatkale Pirita jõeorus

27. aprillil algusega kell 13 toimub loodusmatk Pirita jõeorus. Giidideks on Tallinna Botaanikaaia peadendroloog Olev Abner (eesti keeles) ning bioloogia, geograafia ja loodusõpetuse õpetaja Svetlana Gornostajeva (vene keeles). Eelregistreerimine matkale avatakse neljapäeval, 18. aprillil kell 15 veebilehel www.tallinn.ee/est/keskkond/Oppematkad-looduses. Osalejate arv on piiratud.

Pirita piirkond on juba 20. sajandi algusest tuntud kui suvitus- ja ravikoht. Siin on luiteid, liigirikkaid lehtpuupuistuid, jõe ürgoru terrassidel kasvavad 150–200-aastased männid. Maastiku mitmekesisus on loonud eelduse suure liigirikkuse tekkimiseks. Pirita jõeoru maastikukaitsealal leidub terrasse, paljandeid ja puistuid. Alal kasvab ca 650 taimeliiki, loendatud on üle 120 linnuliigi. Siin asub ka Tallinn Botaanikaaed, Metsakalmistu ja Pirita kalmistu.

Matka käigus saab näiteks vaadelda, kuidas Rummu bussipeatuse metsatukas sunnivad ühesuunalised tuuled mände (Pinus sylvestris) kaldu kasvama. Pirita jõe ääres näeb aga hõberemmelgaid (Salix alba), puid, mis taluvad üleujutust. Matka pikkus on umbes 6 km. Iga osaleja saab matka alguses seljakoti, mille sees on karastusjook ning tervislik vahepala.

Matk Pirita jõeorus toimub loodusmatkade sarja „Aastaajad Tallinna linnalooduses“ raames, mis on osa projektist Linnalooduse kompass. Rohkem teavet Pirita jõeoru looduse, elurikkuse ja ajaloo kohta leiab veebilehelt  https://citynature.eu/et/ala/pirita/

Uudise rubriigid: