01.06.2017

Tallinn kuulutas välja Gonsiori tänava rekonstrueerimise riigihanke

Tallinna Kommunaalamet avaldas 1. juunil riigihangete registris riigihanke „Gonsiori tänava rekonstrueerimine Tallinnas“. Pakkumuste esitamise tähtpäev on 17. juuli 2017 kell 11.

Ehitustööde teostamise töövõtulepingu sõlmimine toimub eeldatavalt augustikuu lõpus. Lepingu tähtaeg on august 2019.

Rekonstrueeritava Gonsiori tänava pikkus alates Maneeži tänava ristmikust kuni Laagna teeni on ligikaudu 1,5 km. Lisaks kuuluvad projekti mahtu Laagna tee ja K. Türnpu tn rekonstrueerimine ning J. Kunderi tn serva jalgrattatee rajamine pikkusega ca. 0,9 km. Kokku rekonstrueeritakse projekti mahus sõiduteid ning rajatakse ja rekonstrueeritakse kõnni-, jalg- ja jalgrattateid ca 4,86 km.

Pargi ja reisi parklasse Torupilli Selveri juures on projekteeritud 173 parkimiskohta ning täiendavad bussipeatused, mis võimaldavad mugavat "pargi ja reisi" liikumisvõimaluse kasutamist.     

Laagna tee, Türnpu tn rekonstrueerimine ja "pargi ja reisi parkla" ehitust on kavas alustada 2017 aasta septembris.

2018 alustatakse Gonsiori tänava  ümberehitust. Gonsiori tänav on projekteeritud kokku kolme sõidurajaga,  sealhulgas rajatakse mõlemas sõidusuunas ühissõidukirajad ning keskmine sõidurada on muutsuunaliiklusega sõidurada, kus hommikusel perioodil toimub liiklus suunaga kesklinna poole, õhtul aga vastupidi – suunaga Lasnamäe poole.

Tegemist on projektiga, millest Ühtekuuluvusfondi toetuse määr on 85 % ja Tallinna linn rahastab 15 % ehitustööde maksumusest.