08.09.2021

Tallinn jagab linlastele tasuta meditsiinilisi maske

Kristiine Linnaosa Valitsus jagab paljulapselistele peredele, üksikvanematele, pensionäridele ja sissetulekust sõltuvat toetust saavatele linlastele tasuta meditsiinilisi maske.

Maski kandmine on lihtne ja tõhus meetod nakkuse leviku piiramiseks avalikus ruumis. Vaid ühise pingutusega saame kolmandat koroonalainet pidurdada ja elu võimalikult normaalsena hoida. Seepärast panustab ka linn omalt poolt sellesse, et maskid oleksid võimalikult paljudele kättesaadavad ja need leiaksid kasutamist kõigis rahvarohketes kohtades.

Paljulapselistele peredele (kolm ja enam last peres) jagatakse kaks pakki, üksikvanematele, sissetulekust sõltuvat toetust saavatele linlastele ja pensionäridele jagatakse üks pakk meditsiinilisi maske (50 maski pakis).

Maske saab kätte linnaosa valitsusest aadressil Metalli 5. Maskidele järgi tulles palun võtke kaasa isikut tõendav dokument ja pensionäridel pensionitunnistus. Ühtlasi palutakse kohapeal järgida kõiki terviseohutuse nõudeid ning olla eelnevalt veendunud, et haigusnähud puuduvad.

Tallinna linn on jaganud linlastele tasuta maske alates eelmise aasta sügisest. Nii on saanud korduvkasutatavaid riidest maske gümnasistid ja progümnasistid ning meditsiinilisi maske üksi elavad pensionärid ja pered. Ka kevadel jagati meditsiinilisi maske kolme ja enama lapsega peredele, üksikvanematele ja kõigile pensionäridele. Niisamuti jagati maske neile kortermaja elanikele, kus oli kõrge nakkusnäitaja. Ühtekokku on linlastele jagatud juba mitu miljonit maski.

 

Uudise rubriigid: