16.03.2017

Tallinn mälestab Juri Poljakovi

Tallinna linnavalitus mälestab kauaaegset Vene kultuurikeskuse direktorit ja Tallinna linnavolikogu liiget Juri Poljakovi ning avaldab kaastunnet omastele.

Juri Poljakov juhtis Vene kultuurikeskust 2006. aastast ning oli Tallinna linnavolikogu liige 2005. aastast. 2013. aastal pälvis Juri Poljakov Tallinna teenetemärgi.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul jääb Juri Poljakov meie mälestusesse igavesti professionaalse juhina, osavõtliku kolleegina ning lihtsalt suurepärase inimesena. „Juri Poljakovi lahkumine, mis on nii raske katsumus tema omaste jaoks, on raske katsumus ka meie jaoks. Me jagame nende valu,“ ütles Kõlvart.

„Meie mälestusesse jääb Juri Poljakov mitte ainult andeka juhina, kelle eestvedamisel sai Vene kultuurikeskus uue välimuse ning muutus üleriikliku tähtsusega kultuuriasutuseks, paljude suurejooneliste ürituste innustajana, nagu „Slaavi kirja ja kultuuri päevad“ ja „Slaavi pärg“, vaid ka elutarga ja siiralt teisi aidata sooviva inimesena. Ta oskas leida keerulistele  probleemidele lahendusi, jäädes samal ajal truuks oma eluhoiakule.“