10.06.2019

Tallinn otsib jõuluturu korraldajat

Kesklinna valitsus ootab 5. juulini pakkumusi ettevõtjatelt, kes on valmis järgmisel kolmel aastal korraldama Raekoja platsil jõuluturgu.

„Algatasime riigihanke kolmeaastase kontsessioonilepingu sõlmimiseks jõuluturu tulevase korraldajaga. Meie jaoks on suur vastutus ja au sellist konkurssi läbi viia, sest Tallinna jõuluturg on hinnatud Euroopa parimaks. Kõik lahendused peavad olema kooskõlas Raekoja platsi suhtes kehtivate muinsuskaitsenõuetega. Kontsessioonilepingu vorm on küll varasemaga võrreldes keerukam, kuid vastab paremini riigihangete seadusele ja Tallinnas kehtestatud õigusaktidele,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

Riigihankega ostab Kesklinna valitsus jõuluturu korraldamise teenust, milleks antakse kolmel aastal 16. novembrist kuni 7. jaanuarini jõuluturu korraldamiseks üürile 2390 m2 suurune osa Raekoja platsist. Müügikioskite aluse pinnana võib kasutada platsist kuni 400 m2. Pakkumuse alghind on määratud jõuluturul kauplemisest eeldatavalt saadava tulu alusel ja selle suurus on 48 300 eurot ühe perioodi eest. 

Jõuluturu korraldajal on reeglina kella 10–20-ni toimuvale igapäevasele kaubandustegevusele lisaks kohustus pakkuda nädalavahetustel vähemalt kaks tundi päevas Raekoja platsi laval kultuuriprogrammi, jõulude ajal aga kaks korda päevas kaks tundi. Kultuuriprogramm peab toimuma kooskõlastatuna Kesklinna valitsuse ja Tallinna raekojaga ega tohi häirida ümbruskonna elanikke ja ettevõtjaid. Riigihanke tingimustes on samuti sõnastatud kauvavalik, mida jõuluturul võib pakkuda – ennekõike kuuluvad sinna rahvuslikud suveniirid ja käsitöö, hooajaga seostuvad esemed ning söögid-joogid.

Täpsemat teavet hanketingimuste kohta annab Kesklinna valitsuse ettevõtlussektor telefonil 6457 226 ja https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/procurement/1580643/general-info.

Uudise rubriigid: