31.08.2020

Tallinn otsib koroona-aasta parimaid ettevõtjaid ja ettevõtluse arendajaid

Tallinna linn korraldab sel sügisel juba 17. korda ettevõtluskonkursi, et tõsta esile kohalikke ettevõtjaid ja ettevõtluse arendajaid.

Tänavusele konkursile lisab veelgi kaalu kevadel lahvatanud üleilmne pandeemia, mis halvas majanduse ja sundis nii mitmeidki ettevõtteid ellujäämiseks oma tegevusvaldkonda ümber mõtestama. 

7. oktoobril toimuval pidulikul galal tunnustatakse kõiki Tallinna ettevõtteid, kes on selle keerulise aja vastu pidanud ning kuulutatakse välja aasta parim ettevõtlust või turismi soosiv kinnisvara arendusprojekt, ettevõtete vaheline koostööprojekt, alustav ettevõte, turismitegu, töökohtade looja, vastutustundlik ettevõte ja tulevikulahendus. 

Ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia ja sihtasutusega Eesti Rakenduskõrgkoolid üle ka eriauhinnad aasta parimatele rakenduslikele teadustöödele.

Konkursile on oodatud osalema kõik Tallinna ettevõtted, kes on aastaga omas valdkonnas midagi märkimisväärset korda saatnud. Näiteks toonud turule põneva toote või teenuse, loonud oma tegevusega ühiskonnale lisaväärtust või valmis saanud ägeda koostööprojektiga. Oma kandidatuuri saab üles seada Tallinna Ettevõtluspäeva kodulehel kuni 10. septembrini.

Kandideeri 2020. a arendusprojekti auhinnale, kui oled valmis saanud kinnisvaraarendusega, mis aitab kujundada kaasaegset, ettevõtlust või turismi soosivat linnaruumi ja luua atraktiivset elukeskkonda.

Kandideeri 2020. a koostööprojekti auhinnale, kui oled valmis saanud projektiga, mis on ellu viidud sarnast majandushuvi jagavate ettevõtjate, teadus- ja arendusasutuste ja/või kolmanda sektori organisatsioonide efektiivses koostöös ning mille tulemusena on suur potentsiaal saavutada majanduslikku edu.

Kandideeri 2020. a särav startija auhinnale, kui oled Tallinnas alustanud äritegevusega viimase kolme aasta jooksul, et saaksime tunnustada Sinu ettevõtlikkust, uuendusmeelsust ja kiiret arengut.

Kandideeri 2020. a turismitegu auhinnale, kui oled sel aastal teoks teinud ühe projekti, mis on toonud Tallinnale turismisihtkohana lisaväärtust ja suurendanud selle tuntust.

Kandideeri 2020. a töökohtade looja auhinnale, kui oled loonud viimase aasta jooksul Tallinnas või selle lähiümbruses vähemalt 10 uut töökohta ja tegevuse laienemisega on kaasnenud investeeringud. 

Kandideeri 2020. a vastutustundliku ettevõtja auhinnale, kui oled võtnud vastutuse oma tegevuse mõju eest ühiskonnale. Soovime tunnustada Tallinna jätkusuutlikke ettevõtjaid, nende sotsiaalset ja keskkonnaga seotud innovaatilisust ning ettevõtlikkust. 

Kandideeri 2020. a tulevikulahenduse auhinnale, kui oled viimase kahe aasta jooksul turule toonud või kasutusele võtnud ressursisäästliku uue või oluliselt täiustatud toote, teenuse, tehnoloogia või ärimudeli, mis on muutnud linnakeskkonna paremaks ja nutikamaks ning aidanud kaasa ühiskonna arengule. 

Igas kategoorias valitakse välja kolm nominenti, kelle seast selgub kategooria võitja. Võitjad kuulutatakse välja 7. oktoobril Tallinna Ettevõtluspäeva pidulikul vastuvõtul. 

Ettevõtluskonkurss on osa igasügisesest Tallinna Ettevõtluspäevast, mis toimub sel aastal 6. oktoobril Viru Konverentsikeskuses. Tänavuse peateema “RE:start” fookuses on muutused, mis leidsid aset olukorras, kus majandus mõneks ajaks seiskus ning sundis mugavustsoonist välja astuma ja oma tegevuse ümber mõtestama. Ettevõtluspäeval osalemine on tasuta. Tulenevalt kehtivatest piirangutest ürituste korraldamisele,  võib juhtuda, et üritus toimub tänavu kas osaliselt või täielikult virtuaalselt.

Uudise rubriigid: