02.09.2021

Linn otsib parimaid ettevõtjaid ja ettevõtluse arendajaid

Tallinna linn korraldab juba 18. korda ettevõtluskonkurssi, mille eesmärgiks on tõsta esile ja tunnustada kohalikke tublisid tegijaid. Oma kandidatuuri ettevõtlusauhindadele saab üles seada veel kuni 10. septembrini.

Septembri lõpus toimuval galal tunnustatakse kõiki Tallinna ettevõtteid ning kuulutatakse välja 2021. aasta parim ettevõtlust või turismi soosiv kinnisvara arendusprojekt, ettevõtete vaheline koostööprojekt, alustav ettevõte, turismitegu, töökohtade looja, ökouuendus ja tulevikulahendus. Lisaks seitsmele põhikategooriale antakse koostöös Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia ja sihtasutusega Eesti Rakenduskõrgkoolid üle ka eriauhinnad aasta parimatele rakenduslikele teadustöödele. 

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on enam kui aasta kestnud koroonakriis kogu ettevõtlusmaastikule olnud väljakutsuv ja muudatuste rohke. „Paljud ettevõtted mõtestasid ümber enda tegevusala, tõid turule uusi teenuseid või leidsid teisi võimalikke viise ootamatult tabanud olukorraga kohanemiseks. Kontaktivabadus, nutikad lahendused, keskkondlik mõtteviis on märksõnad, millele on tulnud tähelepanu pöörata,“ ütles Riisalu.  

Konkursile on oodatud osalema kõik Tallinna ettevõtted, kes on aastaga omas valdkonnas midagi märkimisväärset korda saatnud. Näiteks toonud turule põneva toote või teenuse, loonud oma tegevusega ühiskonnale lisaväärtust või valmis saanud ägeda koostööprojektiga.

Oma kandidatuuri saab esitada Tallinna Ettevõtluspäeva kodulehel.

  • Kandideeri arendusprojekti auhinnale, kui oled rajanud kinnisvaraarenduse, mis aitab kujundada kaasaegset, ettevõtlust või turismi soosivat linnaruumi ja luua atraktiivset elukeskkonda.
  • Kandideeri koostööprojekti auhinnale, kui oled loonud projekti, mis on ellu viidud sarnast majandushuvi jagavate ettevõtjate, teadus- ja arendusasutuste ja/või kolmanda sektori organisatsioonide efektiivses koostöös ning mille tulemusena on suur potentsiaal saavutada majanduslikku edu.
  • Kandideeri särava startija auhinnale, kui oled Tallinnas alustanud äritegevusega viimase kolme aasta jooksul, et tunnustada Sinu ettevõtlikkust, uuendusmeelsust ja kiiret arengut.
  • Kandideeri turismiteo auhinnale, kui oled sel aastal ellu viinud projekti, mis on toonud Tallinnale turismisihtkohana lisaväärtust ja suurendanud selle tuntust.
  • Kandideeri töökohtade looja auhinnale, kui oled loonud viimase aasta jooksul Tallinnas või selle lähiümbruses vähemalt 10 uut töökohta ja ettevõtte tegevuse laienemisega on kaasnenud investeeringud. 
  • Kandideeri ökouuenduse auhinnale, kui oled toonud uute innovaatiliste lahendustega tuntavat positiivset mõju keskkonnale, edendanud säästlike lahenduste laiemat ja vastutustundlikku kasutamist ning andnud elanikkonnale teavet keskkonnateadlikest ökouuendusi välja töötanud ettevõtetest. 
  • Kandideeri tulevikulahenduse auhinnale, kui oled viimase kahe aasta jooksul turule toonud või kasutusele võtnud ressursisäästliku uue või oluliselt täiustatud toote, teenuse, tehnoloogia või ärimudeli, mis on muutnud linnakeskkonna paremaks ja nutikamaks ning aidanud kaasa ühiskonna arengule.  

Igas kategoorias valitakse välja kolm nominenti, kelle seast selgub kategooria võitja. Võitjad kuulutatakse välja 29. septembril Tallinna Ettevõtluspäeva pidulikul vastuvõtul.

Ettevõtluskonkurss on osa igasügisesest Tallinna Ettevõtluspäevast, mis toimub sel aastal 28. septembril. Tänavuse Tallinna ettevõtluspäeva peateema on „muutuste lainel“.

 

Lisainfo:

Kärt Kanne
Tallinna ettevõtlusteenistus
turunduse projektijuht
Tel: 640 4227
kart.kanne@tallinnlv.ee  

Pildil: meeleolukas hetk ettevõtlusauhindade galalt 

       

Uudise rubriigid: