02.06.2021

Tallinn pakub suvel mitmekesist kultuuriprogrammi

Vaatamata sellele, et The Tall Ships Races 2021 lükkub aastasse 2024, pakub linn selle asenduseks meeleolukat merepidu ning lisaks toimuvad Tallinnas mitmed teisedki traditsioonilised suveüritused.

Nii toimub Tallinnas suve jooksul mitmed teised suursündmused, millest olulisimad on Keskaja Päevad (7.-11. juuli), merepidu (16.-18. juuli), Birgitta Festival (6.-14. august) ja Vanalinna Päevad (12.-15. august).

Keskaja päevade ajal võib Tallinna vanalinnas kohata õitsva hansaaja hõngu. Raekoja platsil toimub keskaja turg kauplejate ja meistrikodadega. Üles astuvad muusikud ja tantsijad lähedalt ja kaugelt. Toimub keskaegne rongkäik. Niguliste mäelt leiate meistrite küla ning lasteala õpitubade, rüütlikooli ja palju muu põnevaga. Lisaks ekskursioonid, õpikojad ja teatrietendused. Täpsem info on leitav Keskaja päevade kodulehel.

Tallinna kesklinna viies sadamas toimub 16.–18. juulini vahva merepidu, kus osalevad ka The Tall Ships Races regatil tavapäraselt osalevad laevad ning kolme linna - Tallinna, Klaipeda ja Szczecini - koostöös toimub väiksem regatt. Mere- ja perepidu toimub kõiki piiranguid ja Terviseameti juhiseid järgides Vanasadama kruiisialal, Kalaranna kvartalis, Patarei merekindluses, Lennusadamas ja Noblessneri sadamalinnakus. Meelelahutust maal ja merel pakuvad artistid nii Eestist kui ka mujalt, avatud on välikohvikud, lastealad, kalaturg, käsitöölaat ning sadamast sadamasse viib meretakso. Südasuvine merepidu on kõigile tasuta.

Birgitta festival 2021 toimub 6.-14. augustil. Spetsiaalselt tänavuse Birgitta festivali jaoks valmib Puccini ooper „Õde Angelica“. Dmitri Hvorostovski nimelise Krasnojarski riikliku ooperi- ja balletiteatri ettekandes saab nautida Tšaikovski ooperit „Jevgeni Onegin“ ja Verdi ooperit „Aida“. Festivalil tuleb ettekandele nüüdisaegse Venemaa ühe nimekama balletiartisti Ivan Vassiljevi kaks 2018. aastal esietendunud ühevaatuselist balletti –„Algus“ Igor Stravinski ja „Amadeus“ Wolfgang Amadeus Mozarti muusikale. Balletitrupp koosneb peamiselt Moskva Suure Teatri ja Peterburi Mihhailovski teatri parimatest balletiartistidest. Etenduskunsti kompanii NoGravity pakub muusikalist vaatemängu „Leonardo“, milles elustuvad renessansiajastu kunstniku ja leiutaja Leonardo da Vinci kuulsad maalid. Lähemalt leiab infot Brigitta Festivali kodulehelt.

Sel aastal toimuvad 39. Tallinna Vanalinna Päevad „Lood ja legendid“ 12.-15. augustil. Tänavused Vanalinna Päevad pakuvad lisaks muljetavaldavale kontsertprogrammile ka arvukaid temaatilisi ringkäike, filmiprogrammi, ja arhitektuuriekskursioone, eriprogramme muuseumides, erilisi näituseid, tänavateatrit, lasteala, rahvakultuuriala, plaaditurgu jne. Tegevused toimuvad üle kogu vanalinna ja nautida saab nii pop-, folk- kui klassikalist muusikat. Vanalinna Päevade tänavune põhirõhk on lugudel ja legendidel ning eraldi näitus-kontsert on pühendatud Tallinna ja Helsingi sõprussuhetele. Täielik programm avaldatakse juba homme, 3. juunil Vanalinna päevade kodulehel.

Uudise rubriigid: