04.05.2018

Tallinn renoveerib erivajadustega laste koolid

Järgmise nelja aasta eelarvestrateegias näeb Tallinn ette kahe erivajadustega lapsi õpetava kooli tervikrenoveerimise ning toetab iga aasta kahe miljoni euroga koolide ja staadionide korrastamist.

Tallinna Tondi põhikooli ja Lasnamäe põhikooli tervikrenoveerimiseks on linn järgmise nelja aasta eelarvestrateegias ette näinud üle 10 miljoni euro.

Tallinna linnapea Taavi Aas tõdes, et tegemist on kahe viimase erivajadustega lapsi õpetava kooliga, mis korda saavad. „Need koolid on uue kontseptsiooniga kaasaegseteks õpikeskusteks saamist oodanud pikka aega,“ ütles Aas.

Tondi kooli projektiga on tegeletud viimased kaks aastat. „Kui lubasime kümme aastat tagasi, et meie üheks peamiseks eesmärgiks on renoveerida kõik Tallinna koolid, siis tänaseks on lubadus 90-protsendiliselt täidetud ja nüüd on järg lasteaedade käes,“ üles Aas lisades, et järgmise nelja aasta linna eelarvestrateegia näeb igal aastal ette 10 miljonit eurot lasteaedade korda tegemiseks.“90-ndate keskel renoveeriti Inglise Kolledž ja Prantsuse lütseum ehk ring hakkab koolide korrastamisel vaikselt täis saama. Kuid need koolid on 20 aastat hiljem endiselt heas korras, nii et tunnustus kooliperedele-koolijuhtidele.“

Terviklikult renoveeritakse ka Tallinna Arte Gümnaasium, milleks on 2019-2020 aastatel  ette nähtud üle nelja miljoni euro, Mustjõe gümnaasiumi renoveerimiseks järgneval kolmel aastal ligi kolm miljonit eurot.

Kauaoodatud juurdeehitused peaksid 2021. aastaks saama ka Westholmi Gümnaasium ja Tallinna Reaalkool, selleks näeb linn ette mõlemale koolile järgnevatel aastatel neli miljonit eurot.

Igal järgneval neljal aastal kuni 2022. aastani eraldab linn iga aasta kaks miljonit eurot põhikoolide ja gümnaasiumide (näiteks Inglise Kolledž, Kivimäe Põhikool, Prantsuse lütseum, Gustav Adolfi Gümnaasium, Tallinna Reaalkool jt) remonditöödeks ja tuleohutusnõuete täitmiseks.

Nii samuti eraldatakse igal tuleval neljal aastal kaks miljonit eurot spordisaalide ja staadionide arendamiseks. Näiteks rajatakse Mustamäe Humanitaarigümnaasiumi staadion ja remonditakse, rekonstrueeritakse 53. Keskkooli ja Mustjõe gümnaasiumi staadionid.

Tallinna linna eelarvestrateegia kinnitatakse juuni keskel.

Uudise rubriigid: