12.10.2010

Tallinn saab Harkumetsa tee

Tallinna linnavalitsus kavatseb nimetada planeeritava osaliselt Nõmme linnaosas Hiiu asumis ja Vana-Mustamäe asumis ning osaliselt Haabersti linnaosas Mäeküla asumis ja Astangu asumis kulgeva kergliiklustee Harkumetsa teeks.

Tallinna kohanimede määramise korra kohaselt määrab tänavale nime linnavalitsus nimekomisjoni seisukoha ja linnaosavalitsuse kooskõlastuse alusel.

Tee algus on kavandatud Pärnu maanteele ja lõpp perspektiivsele Paldiski maanteed ja Ehitajate teed ühendavale teele. Tallinna Linnavalitsuse nimekomisjon pidas nime valimisel oluliseks, et nimi võiks olla looduslähedane, mis seostuks vabas õhus jalutamise ja tervisespordiga. Kaaluti Sörgi tee, Jalutaja tee ning Raudteetammi tee nime. Arvestades asjaolu, et tee viib Harku metsa poole otsustati Harkumetsa tee nimeettepaneku kasuks.

Harkumetsa tee nime on kooskõlastanud nii Nõmme Linnaosa Valitsus kui ka Haabersti Linnaosa Valitsus.

Ühtlasi otsustas linnavalitsus pikendada Ülemiste asumis endisel Dvigateli alal paikneva Lõõtsa tänava kulgu.

Tallinna Linnavalitsuse 8. septembri 2010 korraldusega kehtestatud Sepise tn 1 // Keevise tn 15 kinnistu ja lähiala detailplaneeringuga tekib Lõõtsa tänava ja Sepise tänava vahele uus tänavalõik. Tallinna Linnavalitsuse nimekomisjon leidis, et loogiline oleks sellele tänavalõigule nime andmiseks Suur-Sõjamäe tänavalt algava ning Valukoja tänava ja Sepise tänava vahel lõppeva Lõõtsa tänava kulgu Sepise tänavani pikendada. Lasnamäe Linnaosa Valitsus on nimekomisjoni taotluse kooskõlastanud.

Uudise rubriigid: