16.05.2018

Tallinn saab tänavu juurde üheksa atesteeritud giidi

Homme, 17. mail antakse Tallinna Raekojas kell 16.00 pidulikult kätte atesteerimistunnistused ja atesteeritud Tallinna giidi rinnasildid üheksale tänavu atestatsiooni saanud giidile, varasem atestatsioon pikendati 83 Tallinna giidil.

Tallinna linn eesmärk on olla meeldejäävat külastuselamust pakkuv, külalislahke ja kõigile ligipääsetav sihtkoht. Professionaalne giid tunneb hästi linna ajalugu ja tänapäeva, valdab nii võõrkeelt kui ka giiditööks vajalikke oskusi. Giid on omamoodi Tallinna mainekujundajaks, kes suudab parimal moel muuta linna külastajale mõistetavaks ja meeldejäävaks. Seega kannab üks giid suurt vastutust nii Eesti kui ka Tallinna maine hoidmisel ja kujundamisel. Ühtlasi on giid tööandjale usaldusväärseks partneriks.

Tallinna giidide kompetentside hindamist viivad läbi hindajad, kelleks on Tallinna linna, Eesti Turismifirmade Liidu ja Tallinna Giidide Ühingu esindajad ning eksperdid.

Giidiks atesteerimise taotleja peab olema vähemalt 18-aastane ning omama vähemalt keskharidust. Erandkorras on hindamisele lubatud ka kõik keskharidust andvate koolide õpilased, kes on 18 aastat vanad. Lävendi ületamise korral saavad nad aga atesteerimistunnistuse kätte keskharidust tõendava lõputunnistuse esitamisel. 

Tallinna atesteeritud giidide andmebaasi näeb https://www.visittallinn.ee/est/turismiprofessionaalile/telli-giid