26.10.2015

Tallinn sai Euroopa digitaalsete linnade edetabelis 20. koha

Euroopa digitaalsete linnade (EDC) edetabelit koostav organisatsioon paigutas Tallinna 35 linna hulgas 20. kohale ja sellega ettepoole enamusest Lõuna-, Kesk- ning Ida-Euroopa pealinnadest.

Digitaalse ettevõtluse keskkonda kaardistava edetabeli esiviisku moodustasid London, Amsterdam, Stockholm, Helsingi ja Kopenhaagen. Ainuke Eesti pealinnast kõrgemale asetatud Euroopa Liiduga viimases laines liitunud riigi linn oli Tšehhi pealinn Praha. Tallinnast parema tulemuse said ka suured tööstus- ja teaduskeskused München (10. koht), Cambridge (11.), Oxford (13.), Barcelona (14.) ja Stuttgart (16.).

Esikoha punktid sai Tallinn seotuse eest kohaliku turuga, edestades Londonit (2.), Luxembourgi (3.) ja Stockholmi (4.). Indeksi koostajate hinnangul on infotehnoloogia valdkonna iduettevõtete seotus kohaliku turuga oluline vaatamata sellele, et need firmad sihivad tihti globaalseid turge. Alustades ühest linnast saavad sellised ettevõtted areneda aste astmelt geograafiliselt laienedes.

"Tugev positsioon kohalikul turul võib pakkuda iduettevõtetele märkimisväärset stiimulit kasvuks," öeldakse paremustabeli seletuskirjas.

Kõrge koha - neljanda - sai Tallinn ka ettevõtlikkust soodustava elustiil eest. Esimeseks paigutati selles kategoorias Praha. Tallinna digitaalset infrastuktuuri hinnati 6. positsiooni vääriliseks (1. koht Bukarestile) ning seitsmenda positsiooni sai Tallinn ettevõtluse suhtes valitsevate kultuurilised hoiakute kategoorias (esikoht Londonile). Tallinna üldine ärikeskkond hinnati 19. koha vääriliseks.

Halvemaks hinnati Tallinnas ligipääsu kapitalile ja pädeva tööjõu olemasolu, millest mõlemate näitaja osas kuulus Tallinnale tabelis 28. koht ning teadmiste ülekandmist võimaldavat keskkonda, kus Tallinn oli 25. kohal.

Euroopa digitaalsete linnade indeksit koostab Euroopa Digitaalse Foorumi toel Briti heategevusfond Nesta ning see kirjeldab, kuidas erinevad linnad toetavad digitaalset ettevõtlust. Indeksi eesmärk on edendada Euroopa digitaalmajandust, pakkudes infot ja võrdlusandmeid erinevate paikade tugevuste ja nõrkuste kohta.

Allikas: BNS