10.09.2021

Tallinn suurendab PÖFFi grand prix´ ja publikupreemia auhinnafondi

Tallinna linnavalitsus otsustas saata linnavolikogule kinnitamiseks otsuse eelnõu, millega suurendatakse Pimedate Ööde filmifestivali iga-aastast Tallinna Grand Prix´ ja publikupreemia auhinnafondi. Pimedate Ööde filmifestivali grand prix´ väärtus on eelnõu alusel 20 000 eurot ja publikupreemia väärtus 5000 eurot.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul peab Tallinna rahvusvahelise nimiürituse toetus olema kindel ja järjepidev. „Pimedate Ööde filmifestivali näol on tegemist nii Tallinna linnale kui ka Eesti üldsusele olulise kultuurisündmusega, millest osa saamist ootavad igal aastal ühtviisi nii filmigurmaanid kui teised kinokülastajad,“ rääkis abilinnapea. „Soovist tagada Pimedate Ööde filmifestivali kui pealinna kultuurielu ühe olulisema sündmuse järjepidevus, otsustas Tallinna linn hakata 2004. aastal iga-aastaselt välja andma festivali Tallinna grand prix´d ja publikupreemiat,“ selgitas Belobrovtsev. „Tallinna Pimedate Ööde filmifestival on selle korraldusmeeskonna imetlusväärselt väsimatu töö kaudu tänaseks kasvanud rahvusvaheliseks tippfestivaliks ning käesolevast aastast on linn otsustanud auhinnafondi märkimisväärselt suurendada, et tagada sedavõrd pikaajalise ja rahvusvahelise A-kategooria festivali väärikas tunnustamine.”

PÖFFi juhi Tiina Loki sõnul tõstab Tallinna otsus festivali ja ka linna rahvusvahelist mainet ning annab maailma filmitegijatele veel suurema motivatsiooni esitada festivali kavva oma filme. „Mul on väga hea meel Tallinna initsiatiivi üle, mis on suur samm ajast maha jäänud auhinnafondi muutmiseks konkrentsivõimelisemaks ka rahvusvaheliselt, andes lootust, et peagi panustab Tallinn veel rohkem ka festivali pingelisse eelarvesse – tegu on ikkagi Tallinna esindusüritusega,” ütles ta. 

Festivali grand prix on Tallinna linna peaauhind, mille pälvib igal aastal parim põhivõistlusprogrammi film, mis tõuseb teiste seas esile oma kunstilise ja/või esteetiliselt tervikliku maailmatunnetuse poolest, esindades sellisel kujul autorifilmi parimaid traditsioone.

PÖFFi publikupreemia annavad välja Tallinna linn ja Pimedate Ööde filmifestival ning selle pälvib publikult enim hääli kogunud linateos.

Pimedate Ööde filmifestivali grand prix´ ja publikupreemia statuut on kinnitatud vastavalt linnavalitsuse 2004. aasta määrusele. Statuudi kohaselt valib Tallinna Pimedate Ööde filmifestivali Tallinna grand prix` saaja MTÜ Pimedate Ööde Filmifestivali moodustatud rahvusvaheline filmiala spetsialistidest koosnev sõltumatu žürii.

Tallinna grand prix on rahaline auhind, mille väärtus on Tallinna linnavalitsuse 2021. aasta määrusega 20 000 eurot. PÖFFi publikupreemia auhinnafond on 5000 eurot. Varem oli grand prix´ väärtuseks 10 000 ja publikupreemia väärtuseks 2000 eurot.

Tallinna Pimedate Ööde filmifestival (PÖFF) on üks maailma juhtivaid filmifestivale, mis 2014. aastast kuulub Rahvusvahelise Filmiprodutsentide Liitude Föderatsiooni akrediteeritud 15 A-kategooria filmifestivali hulka koos Cannes’i, Veneetsia, Berliini, Karlovy Vary, San Sebastiani, Locarno, Cairo, Varssavi, Tōkyō, Moskva, Shanghai, Montreali, Mar del Plata ja Goa festivaliga.

2020. aastal kogus hübriidfestivalina toimunud PÖFF rekordiliselt 101 883 külastust ja festivalist ilmus üle 6000 artikli 71 riigi väljaannetes, mille potentsiaalse auditooriumi suurus ulatus 9,1 miljardi kontaktini. 

1997. aastal esimest korda toimunud Pimedate Ööde filmifestival tähistab tänavu oma 25. sünnipäeva.

Uudise rubriigid: