22.05.2017

Tallinn tähistab looduskaitsekuud Parkide päevaga

Juba 38. korda toimuva looduskaitsekuu raames tähistatakse Tallinnas esmakordselt Parkide päeva. 24. mail toimuvad Tallinna Keskkonnaameti poolt korraldatud erinevad üritused Hirve-, Löwenruh’ ja Ravila parkides. Kavas on õppematkad, uute infotahvlite avamine, kogupere õhtu. Looduskaitsekuu jooksul, mis kestab kuni 5. juuni ehk keskkonnapäevani, korraldavad Tallinna Keskkonnaamet, Tallinna Botaanikaaed, Tallinna Loomaaed ja linnaosavalitsused kümme üritust.

2017. aasta looduskaitsekuu teema on „Eestilt Euroopale, Euroopalt Eestile“, millega soovitakse tähelepanu osutada sellele, mida on kuulumine Euroopa Liitu pakkunud Eestile ja vastupidi.

„Tänavu soovime enam tähelepanu pöörata Tallinna parkides leiduvate väärtuste tutvustamisele ja seetõttu kutsume kõiki loodushuvilisi 24. mail osalema Euroopa kaitsealade päeva raames toimuvale Parkide päevale“, ütleb abilinnapea Arvo Sarapuu. „Kolmes Tallinna pargis – Hirvepargis, Löwenruh´ ja Ravila tänava pargis toimuvad sellel päeval juhendatud loodushariduslikud tegevused ja jalgsimatkad“, sõnas abilinnapea Sarapuu.

Hirvepargis algavad tegevused kell 11.00 kohviku Kalambuur läheduses, kus toimub parki ja 30 haruldast puud tutvustavate infostendide avamine. Kõikidel siltidel on QR-kood, mille abil on võimalik linna kodulehelt lugeda põhjalikumat informatsiooni. Lisaks antakse välja Hirveparki tutvustav loodushariduslik trükis (eesti ja inglise keeles). Infostendide paigaldamine ja trükise publitseerimine sai teoks Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusega. Kohapeal tutvustab pargi ajalugu Tiina Tallinn ja ringkäiku pargis juhendab Olev Abner.

Kell 14.00 tutvustab giid Martin Suuroja Löwenruh´pargi väärtusi ja piirkonnale iseloomulike suvemõisate ajalugu. Osalejad saavad parki tutvustava brošüüri ja on aktiivselt kaasatud aruteludesse ning tegevustesse. Matkamarsruut sobib osaliselt ka liikumispuudega inimestele. Matk kestab 1,5 tundi. Kogunemine Lõviskulptuuri juures.

Päeva lõpetab Nõmmel, 2007. a. riikliku kaitse all võetud, Ravila tänava pargis kell 18.00 algav kogupere õhtu. Tegevusi juhendavad Tallinna Keskkonnaameti, Nõmme Loodusmaja, Eesti Pandipakendi ja Riigimetsa Majandamise Keskuse juhendajad. Lapsi rõõmustavad plekkpurgist maskott Pandu ja Lapi porokoer Kama. Teadmisi saab proovile panna viktoriinis, erinevate ülesannete lahendamises, taimekaartide meisterdamises ning arutleda loodushoiu teemadel. Muusikalist meeleolu loovad Ivo Linna ja Antti Kammiste.

Kõik üritused on tasuta. Üritustele soovitame kohale tulla jalgsi, jalgratta või ühistranspordiga. Löwenruh´ ja Hirvepargi üritusele palume eelnevalt registreeruda Parkide päeva veebilehe kaudu http://www.tallinn.ee/Parkide-paev või tel. 640 4765.

Kokku on Tallinnas 56 parki, 5 iluaeda ja 6 parkmetsa. Tallinna parkidest saab rohkem teada veebilehelt http://www.tallinn.ee/est/pargid

Info looduskaitsekuu üritustest leiab veebilehelt http://www.envir.ee/et/looduskaitsekuu-2017-eestilt-euroopale-euroopalt-eestile

 

Lisainfo:
Reet Vaiksalu
Tallinna Keskkonnaameti keskkonnahariduse juhtivspetsialist
Tel. 640 4765
E-post: reet.vaiksalu@tallinnlv.ee