01.10.2021

Tallinn tähistas rahvuskultuuride päevi

Tallinnas toimusid 18- 26. septembrini VII Rahvuskultuuride päevad, mille käigus said linlased osa rikkalikust, Tallinnas elavate eri rahvuste kombeid tutvustavast kultuuriprogrammist. Rahvuskultuuride päevad algasid traditsiooniliselt etno-laadaga Raekoja platsil. Festivali käigus sai osaleda mitmetes tasuta õpitubades, külastada näituseid ja kino, kuulata kontserte ning seeläbi tutvuda Tallinnas elavate rahvuste rikkaliku kultuuripärandiga.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Rahvuskultuuride päevad kujunenud oluliseks lõimumisürituseks kõigile Tallinnas elavatele rahvustele. „Tallinna linn on koduks ligi sajale erineva rahvuse esindajale ning linn soovib tänada ja tunnustada siin elavate vähemusrahvuste kultuuriseltside indu ja jõupingutusi nii oma kultuuri ja keele säilitamisel kui kaaslinlastele tutvustamisel“, rääkis abilinnapea. „Tänu rahvuskultuuri seltside väsimatule tööle ja linna kultuuriasutuste toele on rahvuskultuuride päevade raames linlastel igal sügisel võimalik meie kogukonna rikkalikust kultuuripärandist osa saada ja seeläbi oma maailmatunnetust ja – kogemust avardada“, sõnas Vadim Belobrovtsev.

Festivali kontserdiprogramm pakkus kuulamist- vaatamist nii klassikalise, rahvamuusika kui ka estraadimuusika austajatele. Kontserdid toimusid Vene Kultuurikeskuses, Tallinna Rahvaülikoolis ja Raekoja platsil. Rahvuskultuuride päevade finaalakordiks oli 26. septembril Vene Kultuurikeskuses toimunud koorikontsert „Koos elame – koos laulame“.Rahvuskultuuride päevade kavas olnud keelekohvikutes õpiti tundma eesti keele olemuse, päritolu ja keele kujunemise nüansse. Eraldi keelekohvik oli pühendatud sel korral võro keelele, kus osalesid ja arutasid külalistega maailma asju sünnipärased võrokesed. Rahvaülikoolis korraldati isurite laulude töötuba, valmistati Palestiina tänavatoitu ja punuti Ukraina nukke.Tallinna Keskraamatukogu pakus üldhariduskoolide klassidele õpitube, lugemisnurki ja tutvumistunde rahvuskultuuride teemadel. Raamatukogutunde korraldati lastele ka peale festivali lõppu, koolid said tundides osaleda septembrikuu lõpuni. Samuti said lapsed osaleda Nõmme raamatukogu korraldatud otsimismängus.

24. septembril tähistati iga-aastast, kõigile Eestimaal elavatele rahvustele pühendatud Eesti rahvuste päeva, millega meenutatakse Eestimaa Rahvuste Foorumi esmakordset kogunemist 1988 aastal. Tähtpäeva puhul võõrustas Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev Tallinna Lauluväljaku klaassaalis piduliku vastuvõtuga rahvusvähemuste kultuuriseltside esindajaid, et tunnustada nende jõupingutusi ja initsiatiivi oma keele ja kultuuri säilitamisel.

Rahvuskultuuride päevi korraldasid Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet, Tallinna Keskraamatukogu, Tallinna Linnamuuseum, Tallinna Rahvaülikool, Vene Kultuurikeskus, Eesti Folkloorinõukogu, Eestimaa Rahvuste Ühendus, Kultuuriühendus Kirill ja Meffodi, Rahvusvaheline Rahvuskultuuride Ühenduste Liit Lüüra, Vene Haridus- ja Heategevusühingute Liit Eestis ja MTÜ Aserbaidžaani rahvuste Art Studio Buta. Rahvuskultuuride päevade info Tallinna kultuuriportaalis : https://www.tallinn.ee/est/kultuur/Rahvuskultuuride-paevad

Uudise rubriigid: