14.09.2017

Tallinn tänab laulu- ja tantsupeo juhte

Täna kell 16.00 toimub Mustpeade Majas Tallinna linna tänuvastuvõtt XII noorte laulu- ja tantsupeol „Mina jään“ osalenud linna kollektiivide juhtidele, kus tervitus- ja tänukõnega esineb abilinnapea Mihhail Kõlvart.

Abilinnapea Mihhail Kõlvart märkis, et tänavune noorte laulu- ja tantsupidu pakkus rohkelt meeldejäävaid ja positiivseid elamusi. „Selle eest soovime tänada ja tunnustada tublisid kollektiivide juhte, kes tõid laulukaare alla ja Kalevi staadionile kokku nii palju säravaid noori,“ sõnas Kõlvart. „Usun, et tänavune noorte laulu- ja tantsupidu kinnistas meis kõigis veendumust, et meie kultuuripärandi traditsioon on heades kätes – meie tulevase põlvkonna kanda ja hoida.“

Tänuüritusele on kutsutud 266 koorijuhti, orkestrijuhti, rahvatantsurühma ja rahvamuusika ansambli juhendajat. Tallinnast osales juulikuus toimunud noorte laulu- ja tantsupeol 325 kollektiivi 9050 liikmega: 215 koori ja orkestrit, 103 tantsurühma ja seitse  rahvamuusikaansamblit.

Kõik osalenud kollektiivide juhid saavad tänumeeneks linna poolt Toomas Volmeri fotoga „Colors of Tallinn“ riidest koti ja Jüri Kuuskemaa või Küllike Kaplinski raamatu.

Ühtekokku esines tänavu noorte laulupeol 797 kollektiivi ja tantsupeol osales 585 kollektiivi. Laulupeol oli 16 ja tantsupeol üks väliskollektiiv.