12.05.2015

Tallinn tunnustas Raekojas oma tegusamaid õpilasi

Tallinna päeva eel, 12. mail said linnalt tunnustuse konkursside „Tallinna tegus õpilane“, „Tallinna noor kultuuritegija“ ja „Tallinna tegus sporditegelane“ parimad. Aktiivsemaid õpilasi tunnustati pealinnas juba seitsmendat korda, kuid esimest korda andis abilinnapea Mihhail Kõlvart auhinnad üle Raekojas.

Mihhail Kõlvart peab aktiivsete noorte esiletõstmist ja tunnustamist linna poolt väga oluliseks. „Need tublid noored jõuavad õppimise kõrvalt korda saata uskumatult palju nii spordis, muusikas, teaduses, heategevuses kui ka muudes valdkondades, saavutades seejuures silmapaistvaid tulemusi,“ rääkis Mihhail Kõlvart. „Selliseid tegevusi on vaja märgata ning tähtsustada. See annab energiat ja motivatsiooni uuteks tegudeks ning saavutusteks, mis laiemalt vaadates on kasuks ja auks kogu linnale.“ 

Konkursile „Tallinna tegus õpilane“ oodati osalema õppureid, kes on oma tegutsemisega eeskujuks teistele, innustavad eakaaslasi, viivad ellu omaalgatuslikke ideid, korraldavad õpilasüritusi ja heategevuskampaaniaid ning on aktiivsed linnakodanikud. Konkurss „Tallinna noor kultuuritegija“ on mõeldud Tallinna üldhariduskoolide aktiivsetele, loomingulistele ja kultuurihuvilistele õpilastele ning „Tallinna tegus sporditegelane“ spordivaldkonna eestvedajatele ning tervislike eluviiside propageerijaile. 

Auhinna „Tallinna tegus õpilane 2015“ said Carmen Katariina Sikk (Tallinna Järveotsa Gümnaasium, 8. kl), Darja Kisseljova (Tallinna Muusikakool, 3. kl), Markus Rene Pae (Gustav Adolfi Gümnaasium, 11. kl), Marleen Marnot (Tallinna Reaalkool, 12. kl) ja Eleri Pilliroog (Tallinna Saksa Gümnaasium).

Konkursi „Tallinna tegus sporditegelane 2015“ parimad on Karl Lumi (Tallinna Tehnikagümnaasium, 12. kl), Märten Kuusk (Tallinna Reaalkool, 12. kl), Vladislav Zarov (Tallinna Kuristiku Gümnaasium, 12. kl), Reelika Traks (Pirita Majandusgümnaasium, 10. kl), Valeria Radajeva (Tallinna Läänemere Gümnaasium, 10. kl) ja Henri Järvelaid (Tallinna Rahumäe Põhikool, 9. kl).

Tallinna noored kultuuritegijad 2015 on Joosep Toomeste (Lasnamäe Muusikakool, 5. kl), Carmen Koov (Tallinna Muusikakool, 10. kl), Evelina Dostijeva (Haabersti Vene Gümnaasium, 12. kl), Kauro Tafitšuk (Tallinna 32. Keskkool, 12. kl), Marianne Leibur (Gustav Adolfi Gümnaasium, 12. kl) ja Lisl Harriet Mikko (Tallinna Reaalkool, 6. kl).

Auhinnad annavad koos abilinnapeaga üle Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula ja Tallinna noor kultuuritegija 2015 Kaarel Orumägi. Auhinnaks on Piletilevi kinkekaart ja keraamiline taies.

Muusikalisi vahepalasid pakkusid noored kultuuritegijad 2015 ja 2014 Carmen Koov ja Kaarel Orumägi. Modereeris Mauri Liiv (Tallinna 32. Keskkool).

Varasematel aastatel on tunnustuse saanud juba õpilasena avalikkusele tuntud lauljad Iris Vesik, Artjom Savitski ja Marie Margarite Vaigla, sportlased Gerli Liinamäe, Kevin Korjus ja Tristan Viidas, kultuuritegija Kaarel Orumägi ja paljud teised.

Pildid: Tallinna tegusaimate õpilaste tunnustamine Raekojas (12.05.15.)

 

Näiteid tegusate õpilaste saavutustest lisaks väga heale õppimisele, mis iseloomustab neid kõiki ühtemoodi 

 

Tallinna tegus õpilane 2015

Carmen Katariina Sikk (Tallinna Järveotsa Gümnaasium, 8. kl) – aktiivne heategevusega tegeleja. Korraldas Bronto mängutoas mängude hommiku kümmekonnale lastekodulapsele, leides ka kõik toetajad.

Darja Kisseljova (Tallinna Muusikakool, 3. kl) – õpib muusikakoolis klaveri erialal. Saavutas rahvusvahelise konkursi „Lustlik klaver” I koha, võitis helilooja preemia ning publiku preemia. Osaleb juba kaks aastat tantsustuudio „Mission4“ tegevuses ning käib ka käsitööringis. Tunneb suurt huvi ansamblimängu vastu ning on mitmel korral kvinteti koosseisus lavale astunud.

Markus Rene Pae (Gustav Adolfi Gümnaasium, 11. kl) – käib aktiivselt olümpiaadidel ja ainevõistlustel, saavutades kõrgeid kohti. Õpilaste mentorprogrammi üks eestvedajaid, juhendab matemaatikaolümpiaadi ettevalmistuskursust, asendab vajadusel matemaatikaõpetajat. Noore uurija stipendiumi laureaat, noorte teadussaate „Rakett 69“ viienda koha omanik, üleriigiliselt hinnatud esseekirjutaja. Tugev sportlane: I koht Eesti MV kergejõustikus 4x1500m teatejooksus, II koht 2000m takistusjooksus ning 4. koht Eesti MV-l 800 m jooksus.

Marleen Marnot (Tallinna Reaalkool, 12. kl) – mitme auhinnatud õpilasfirma juhtfiguur, õpilasesinduse president. On esindanud kooli URBACT II projekt GeniUS üritusel, mille võistlusel saavutas oma meeskonnaga II koha. Peakorraldaja mais toimuvale seminarile „Tagasi püsti“, mille eesmärgiks on ennetada läbipõlemist ja vaimse tervise probleeme gümnaasiumiõpilaste seas.

Eleri Pilliroog (Tallinna Saksa Gümnaasium) – kooli õpilasesinduse president, õpilaste esindaja kooli hoolekogus, Mustamäe Õpilaste Tegusa Esinduse  algataja ja eestvedaja, aktiivne liige Eesti Õpilasesinduste Liidus. Tegelenud bändide jäljendamise võistlustega, jõuluballiga, muusikute kokkutulekuga, Eesti mälumängu ning tantsuvõistlusega, laulab kooli segakooris. Aktiivne koolilehe kaasautor. Saavutas Riigikohtu 94. aastapäevale pühendatud kaasuskonkursil oma vanuseklassis I koha.

IMG_5287 (Medium).JPG 

 

Tallinna tegus sporditegelane 2015

Karl Lumi (Tallinna Tehnikagümnaasium, 12. kl) – on aastaid vedanud koolis võrkpallivõistluste organiseerimist, korraldas algusest lõpuni Tallinna koolide vahelise segavõrkpalli võistluse. Ta on väikeste poiste treener nii koolis kui ka Audente spordiklubis. Tema juhendamisel tuli kooli võistkond Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel tänavu teisele kohale. Tema saavutused: Eesti KV I koht (U-20) parim mängija, Eesti MV I koht.

Märten Kuusk (Tallinna Reaalkool, 12. kl) kuulub Eesti U-21 jalgpallikoondisse. On edukalt esindanud kooli Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel jalgpallis, teatejooksudes ja sõudmises, aidanud kaasa kooli võistluste läbiviimisel ja olnud abiks Kesklinna jalgpallivõistluste kohtunikuna. On viis aastat tegelenud breiktantsuga. Õpib aktiivselt prantsuse keelt, osaleb geograafia- ja matemaatika olümpiaadidel.

Vladislav Zarov (Tallinna Kuristiku Gümnaasium, 12. kl) – Eesti taekwon-do koondise liige ning üks liidreid, kohtunik kõikidel Eestis toimuvatel taekwon-do võistlustel. Saavutas II koha Euroopa taekwon-do 2013. aasta MV-l Sloveenias (meeskondlikus hüppetehnikas) ja kuldmedali Eesti MV-l. 2014. aastal saavutas ta Eesti kickboxingu meistrivõistlustel esikoha, MM-il meeskondliku kulla ning individuaalvõistluste hõbeda. Esindab võimaluste piires kooli ülelinnalistel spordivõistlustel kergejõustikus, sisesõudmises, krossijooksus.

Reelika Traks (Pirita Majandusgümnaasium, 10. kl) – edukas võistlustantsija, Eesti noortekoondise liige. Koos partneriga Eesti kümne tantsu meister 2015. Standardtantsude 7. koht 2013. aasta MM-il. Tubli koolisiseste spordivõistluste korraldaja, võimaluste piires osaleb kooli esindusvõistkondades Tallinna koolispordi meistrivõistlustel. Tegeleb noorsportlaste treenimisega, on oma tervislike eluviisidega suureks eeskujuks noorematele.

Valeria Radajeva (Tallinna Läänemere Gümnaasium, 10. kl) – A-klassi Eesti Aasta Kergejõustiklane 2014. Eelmise aasta Eesti edetabelites on ta A-klassi I kohal kuulitõukes ja odaviskes ning II kohal kettaheites ja seitsmevõistlusel. 12-kordne Eesti Meister oma vanuseklassis. Tegutseb edukalt nii Eestis kui ka välismaal kergejõustiku kohtunikuna. Osaleb kooli meeskonnas Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel ujumises, sõudmises ja kergejõustikus.

Henri Järvelaid (Tallinna Rahumäe Põhikool, 9. kl). – alates 2012. aastast Eesti noortekoondise liige jalgpallis. Eelmise aasta parim väravakütt 62 väravaga. Käinud testimisel erinevates Inglismaa klubides. Esindab kooli kergejõustiku, lauatennise, ujumise, orienteerumise ja erinevate pallialade võistlustel.

IMG_5288 (Medium).JPG 

 

Tallinna noored kultuuritegijad 2015 

Joosep Toomeste (Lasnamäe Muusikakool, 5. kl) – on osalenud korduvalt ETV „Laulukarusselli“ Tallinna finaalis. Laulab Rahvusooper Estonia poistekoori kontsertkooris. Teeb kaasa balletis „Pähklipureja“ ja ooperis „Carmen“. Õpib neljandat aastat trombooni, tutvustas trombooni Kopli Lasteaia muusikatundides. Laulab kooli poisteansamblis „R-Klubi“ ja kooli poistekooris, tantsib rahvatantsurühmas. On edukalt osalenud Tallinna muusikaolümpiaadil.

Carmen Koov (Tallinna Muusikakool, 10. kl) – õpib edukalt Tallinna Muusikakoolis klaverit ja akordioni, on sümfooniaorkestri solist. Ühena klaveriosakonna parimatest pääses ta esinema heliplaadile, mis anti välja muusikakooli 70. juubeliks. I koht vabariiklikul konkursil „Eesti Noor Interpreet“. Laulab Meero Muusiku lauluansamblis Force Mažoor ja on aastaid edukalt osalenud vokaalansamblite konkursil Volüüm ning Viimsi JazzPopFestil.

Evelina Dostijeva (Haabersti Vene Gümnaasium, 12. kl) – osaleb aktiivselt erinevatel olümpiaadidel (sh eesti keel kui võõrkeel), konkurssidel, orienteerumismängudes, on rahvusvahelise vene keele olümpiaadi seitsme parema seas. Kuulub Lesgiini Kultuuriühingusse, tantsib kuuendat aastat rahvatantsuansamblis „Lesginka“.

Kauro Tafitšuk (Tallinna 32. Keskkool, 12. kl) – mängib klaverit, kitarri, klarnetit, löökpille, peamiselt cajoni, kirjutab laule. On koolibändi „Kulm“ solist ja eestvedaja ja konferansjeeks ülelinnalistel üritustel. Võitis ülelinnalisel noorte solistide omaloomingu konkursil MI-NOOR III koha ja I koha kui parim solist. Omistatud Kaari Sillamaa Laste ja Noorte Muusikateatri lava- ja filmiauhind. Aasta meesnäitleja 2014 ja Püstollaulja 2013. Esimene koht Alo Matiiseni nimelisel üleriigilisel vokaalansamblite võistlusel ansambliga ,,Unistajad“.

Marianne Leibur (Gustav Adolfi Gümnaasium, 12. kl) – laulab, viiuldab ja tantsib. Üleriigilisel muusikaolümpiaadil saavutas II koha ning rahvusvahelisel muusikaolümpiaadil III koha. Lõpetas kiituskirjaga Nõmme muusikakooli viiuli erialal. Mängib Eesti Noorte Sümfooniaorkestris. Üleriigilisel Alo Mattiiseni vokaalansamblite konkursil saavutas gümnaasiumide arvestuses II koha. Esineb koos tantsubändiga Jack’s Chill Out Lounge erinevatel üritustel. Tegutseb ka indie- folk/pärimusmuusikat viljelevas koosseisus Pillikud. Tänavatantsukooli JJ-Street eliitgrupi liige, tema põhistiiliks on hip-hop.

Lisl Harriet Mikko (Tallinna Reaalkool, 6. kl) – on 2,5 aasta vanusest alates tegelenud iluvõimlemisega võimlemisklubis Piruett. On kuus aastat laulnud huvikooli Kullo Ellerheina kooristuudios. Võttis osa Eesti Draamateatri noore kriitiku konkursist, pälvides eripreemia. On kuuel aastal osalenud Eesti leiutajate konkursil, kus saavutas kahel aastal I koha. On näitleja muusikalis „Billy Elliot“.

IMG_5299 (Medium).JPG 

 

Lisateave:

Merike Kivimäe
Hariduskorralduse osakonna peaspetsialist
Tallinna Haridusamet
6404978, merike.kivimae@tallinnlv.ee