27.05.2019

Tallinn tunnustab ja tänab parimaid olümpiaadidel osalejaid

28. mail 2019 kell 14 toimub Lillepaviljonis (Pirita tee 26) pidulik vastuvõtt ülelinnalistel ja -riigilistel olümpiaadidel edukalt osalenud Tallinna õpilastele ja õpetajatele.

Linna tänu ja tunnustuse annab päevakangelastele edasi abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Olümpiaadide koolivoorudes osales meil üle 8100 õpilase, neist 2460 pääses võistlema ülelinnalistesse voorudesse. Ligi 440 õpilast kutsuti ka üleriigilistele võistlustele, kust toodi koju 121 auhinnalist kohta, neist 24 olid esikohad,“ tõdes Belobrovtsev. „Tallinna linn on uhke oma õpilaste töökuse ja teadmisjanu üle ning tänulik kõigile õpetajatele ja juhendajatele, kes on õpilastele ettevalmistamisel abiks ja toeks olnud. Olümpiaadil osalemine ja väga heade tulemuste saavutamine nõuab sihikindlat ja järjepidevat tööd, sageli ka eneseületamist. Selleks soovin kõigile tublidele õppuritele jätkuvat uudishimu ja huvi – uute teadmiste ja õppimise vastu.“ 

Üleriigilistelt võistlustelt saavutas 18 õpilast enam kui ühe auhinnalise koha. Üks õpilastest tõusis pjedestaalile koguni viiel korral, kuus õpilast saavutas kolm auhinnalist kohta ning üheksat õpilast pärjati kahel korral. 

Olümpiaadid toimusid kokku 27 õppeaines ja piirkonnavoorud 22 õppeaines. Vastuvõtule on kutsutud 224 õpilast, 148 õpetajat-juhendajat ja 21 olümpiaadi komisjoni esimeest.

Pidulikkust lisab vastuvõtule Tallinna 32. Keskkooli õpilaste esinemine õpetaja Leelo Jaanimägi juhendamisel.

Lisainfo:

Egle Vospert
Hariduskorralduse osakonna vanemspetsialist
Tallinna Haridusamet
+372 6404976
egle.vospert@tallinnlv.ee


Teksti koostas: Leini Jürisaar, kommunikatsiooni peaspetsialist

Uudise rubriigid: