04.06.2018

Tallinn tunnustab olümpiaadide võitjaid ja nende juhendajaid

Homme, 5. juunil kell 14 toimub Lillepaviljonis (Pirita tee 26) pidulik vastuvõtt 2017/18. õppeaastal ülelinnalistel ja -riigilistel aineolümpiaadel võitnud õpilastele ja nende juhendajatele-õpetajatele, auhinnad annab üle abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev ütles, et linn on uhke oma tarkade ja töökate õpilaste üle. „Need võidud pole tulnud lihtsalt, sest iga kool paneb juba piirkonnavoorudes välja oma parimad ning sealt edasi läheb võistlus üha raskemaks,“ rääkis Belobrovtsev. „Võiduks on tulnud tublisti pingutada, sest ainuüksi tunnis kuuldust selleks ei piisa. Õpilased on lahendanud lisaülesandeid, osalenud aineringides, teinud uurimistöid ja palju muud, mis on nende laiale silmaringile kaasa aidanud. Palju tööd on tulnud teha ka õpetajatel ning mis peaasi – nad on olnud selleks sisemiselt motiveeritud. Täname kõiki kogu südamest!“     

Tunnustusvastuvõtule on kutsutud 220 õpilast, 140 õpetajat-juhendajat ja 18 olümpiaadi komisjoni esimeest.

Koolide olümpiaadid toimusid sel õppeaastal 24 ja piirkonnavoorud 17 õppeaines. Koolivoorudes osales kokku enam kui 8200 õpilase. Piirkonnavoorudesse pääses võistlema 2350 õpilast, kellest üleriigilistele võistlustele kutsuti 498. Üleriigilistel olümpiaadidel osalenud Tallinna õpilased saavutasid kokku 136 auhinnalist kohta, millest 35 olid esikohad. Rohkem kui ühele auhinnalisele kohale tuli 16 õpilast, üks neist võitis koguni viis auhinnalist kohta. Kuus õpilast tulid koju kolme ja kümme õpilast kahe auhinnaga.

Muusikalist meeleolu loovad Tallinna Reaalkooli õpilased õpetaja Eve Karp juhendamisel.