13.06.2017

Tallinn tunnustab parimaid gümnaasiumilõpetajaid

Täna kell 13.30 toimub Lillepaviljonis pidulik vastuvõtt Tallinna parimatele abiturientidele. Tegevlinnapea Taavi Aas, abilinnapea Mihhail Kõlvart ja haridusameti juhataja Andres Pajula tunnustavad ja tänavad 304 pealinna tublimat gümnaasiumilõpetajat.

Tegevlinnapea Taavi Aas märgib, et tänavu on medaliga koolilõpetanuid rohkem kui mitmel varasemal aastal. „Hea meel on näha, et noored väärtustavad tipptasemel teadmisi ühe enam ning mõeldes Tallinna õpilaste saavutustele rahvusvahelisel areenil, võime julgelt väita, et meie koolidest saavad nad suurepärase hariduse,“ rääkis Aas. „Hea haridusega peab kahtlemata kaasas käima ka oskus oma teadmisi rakendada, kuid mitte ainult. Sama oluline on ka kustumatu janu uute teadmiste järele ja vajadus pidevalt oma silmaringi laiendada. On ju gümnaasiumi lõpetamine vaid üks etapp elus. Suurem osa on veel minna ning kuhu keegi välja jõuab, oleneb eelkõige temast endast.“

Abilinnapea Mihhail Kõlvart lisab, et linn on tublide noorte üle uhke, kes püüdlevad oma unistuste poole ning on valmis selle nimel pingutama. „Viimase kolme aasta jooksul on medaliga lõpetanud gümnasistide arv kasvanud, sel aastal on meil neliteist kuldmedaliga lõpetanut rohkem võrreldes eelmise aastaga. See on ühele noorele märkimisväärne saavutus ja annab sisuliselt rohelise tule soovitud ülikooli. Medaliste on tänavu peaaegu kõigist Tallinna koolidest, mis näitab meie koolide ühtlast ja kõrget taset,“ ütles Kõlvart. „Soovin, et tänased koolilõpetajad jätkaksid oma haridusteed, võimalusel koguksid teadmisi ka rahvusvahelistest koolidest. Naastes seejärel koju rikkamatena uute ideede ning oskuste poolest ja viiksid meie elu edasi.“

2016/17. õppeaastal on gümnaasiumi medaliga lõpetajaid ühtekokku 304, neist 269 Tallinna munitsipaalkoolides (144 kuld- ja 125 hõbemedalit) ja 35 erakoolides (17 kuld- ja 18 hõbemedalit). Eelmisel õppeaastal oli munitsipaalüldhariduskoolides kokku 261 ning ülemöödunud õppeaastal 250 medaliga lõpetajat.

Muusikalist külakosti pakub vastuvõtul A&A klaveriduo, omaloomingulise teksti „Kaks miinust teeb plussi“ esitab Mikael Raihhelgauz Tallinna Reaalkoolist. Abiturientide nimel ütleb tänusõnad Beatrice Marlene Metsaorg Tallinna Prantsuse Lütseumist. Vastuvõttu jääb gümnasistidele meenutama linna sümboolikaga tänumeene.