30.05.2017

Tallinn tunnustab parimaid ülelinnalistel ja -riigilistel olümpiaadidel osalejaid

Täna, 30. mail kell 14 tänab ja tunnustab Tallinn pidulikul vastuvõtul Lillepaviljonis oma parimaid ülelinnalistel ja -riigilistel olümpiaadidel osalenud õpilasi ja nende juhendajaid-õpetajaid. Päevakangelasi tervitavad ja õnnitlevad abilinnapea Mihhail Kõlvart ja haridusameti juhataja Andres Pajula.

Tänuüritusel antakse autasud Tallinna piirkonnavooru võitjatele ja üleriigilistel olümpiaadidel edukalt osalenud 253 õpilasele. Tunnustatakse ka 163 juhendajat-õpetajat.

2016/17. õppeaastal toimusid olümpiaadid 27 erinevas õppeaines. Kokku pani oma teadmised proovile 8500 Tallinna õpilast, seal hulgas piirkonnavoorudel 2289 õpilast. Üleriigilistele lõppvoorudele kutsuti  429 Tallinna õpilast.

Üleriigilistel olümpiaadidel saavutasid Tallinna õpilased 107 auhinnalist kohta, neist 24 esikohta. Enam kui ühe auhinnalise kohta saavutas 17 õpilast. Üks õpilane saavutas koguni seitse auhinnalist kohta, kaks õpilast saavutas neli ja neli õpilast kolm auhinnalist kohta.

Üleriigiliste olümpiaadide edukamad läbivad treeninglaagrid ja täiendavad võistlused, mille alusel komplekteeritakse vabariigi koondised rahvusvahelistele olümpiaadidele. 

Uudise rubriigid: