14.12.2017

Tallinn tunnustas noori ja noorsootöötajaid

Eile, 13. detsembril kuulutati Eesti Filmimuuseumis välja Tallinna noorsootöö tunnustusauhindade konkursi „Suured teod“ võitjad. Auhindu jagati kahes kategoorias – suured teod Tallinna noortele ning Tallinna noorte suured teod. Lisaks anti välja tiitlid laste- ja noortesõbralikule teole, aasta noorsootöötajale ning aasta noorele vabatahtlikule.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul aitab tunnustuskonkurss esile tõsta aktiivseid ja tublisid noori ning olulisi ettevõtmisi Tallinna noorsootöös.

„Konkurss oli tihe ja paljudes neis suurtes tegudes pöörati tänavu tähelepanu noorte jaoks väga olulistele teemadele – nii käsitleti vaimse tervise teemasid, vabatahtliku töö tähtsust ning ka vajadust noorte ettevõtlikkuspädevuse tõstmiseks, sest ainult nii saab pakkuda võimalusi noorte potentsiaali parimaks avaldumiseks. Just sellised teod rikastavadki Tallinna noorsootööd,“ tutvustas abilinnapea selle aasta konkursi tulemusi.

Kategoorias „Suured teod Tallinna noortele“ tunnistati auhinnavääriliseks arenguprogramm SPIN, mis annab noortele positiivse väljundi spordi ja jalgpalli kaudu. Osalemine SPIN-i programmis aitab kujundada noorte väärtushinnangud, annab võimaluse kogeda positiivseid emotsioone ja tunda tugevat kuuluvustunnet, vähendades ühtlasi riskikäitumist ja agressiivsust. SPIN-programm on hea näide sellest, kuidas pikaajaline ja hästi läbi mõeldud töö noortega loob positiivseid tulemusi.

Samas kategoorias leidis äramärkimist veel kaks projekti: koolinoorte kaasaegse kunsti triennaal Eksperimenta!, mida vedas eest Annely Köster Sally Stuudio MTÜ-st, ning lisaks õppeprogramm Youth Empowered, mida juhtis Coca-Cola HBC Eesti AS koostöös Junior Achievementʼiga.

Kategoorias „Tallinna noorte suured teod“ sai peavõidu vaimse tervise teemaline projekt "Mis värvi on tunded ja mõtted?", mille viis ellu aktiivne noor Lise-Christelle Ester koostöös Kristiine noortekeskusega. Projekt oli tänuväärne ennekõike seepärast, et noorte vaimse tervise teemadega tegelemisel näitas oma initsiatiivi üles noor inimene ise. Projektiga sooviti tõsta noorte teadlikkust vaimse tervise teemadest ning õpetada noortele, kuidas mõista oma tundeid.

Ära märgiti ka Tallinna Polütehnikumi õpilasesinduse ja selle esindaja Rene Henri Rand eestvedamisel ellu viidud koolinoorte TPT filmifestival. Lisaks leidis äramärkimist teinegi projekt – rekordilise osavõtjate arvuga Tallinna koolide „Spordipäev 2017“, mida korraldas gümnasist Erik Kangilaski ja kus osales üle 3000 noore.

Laste- ja noortesõbralikuks teoks valiti Eesti Lastekirjanduse Keskuse juhtimisel laste ja noorte kultuuriaasta projekti raames toimunud „Laste Vabariik“.   

Tallinna aasta vabatahtliku tiitli pälvis Tallinna Keskraamatukogus vabatahtlikuna tegutsev Evelyn Kapp, kes on oma tööga abiks olnud noortele MTÜ Mondo dokumentaalfilmiõhtute korraldamisel, raamatukogu klubiliste ürituste korraldamisel ja mitmetel raamatukogude sisetöödel.

Lisaks tõsteti auhinnagalal esile ka neid noori, kes oma vabatahtliku tegevusega on noorsootöö valdkonnas silmapaistvalt panustanud ja seeläbi ka teistele noortele eeskujuks olnud. Esile tõsteti järgmisi noori: Merilin Anijärv, Laur-Eric Rattus, Mariann Roben, Alvar Arrak, Laura Rein, Liis Pähklamägi, Hanna-Birgit Sinkel ja Hanna-Lysa Kenk.

Tallinna aasta noorsootöötajaks sai Mustamäe avatud noortekeskuse vastutav noorsootöötaja Maris Õispuu, kes on silma paistnud aktiivse juhtiva noorsootöötajana ning korraldajana.

Žürii soovis aasta noorsootöötaja kategoorias ära märkida lisaks veel Pääsküla noortekeskuse noorsootöötajat Martin Põldveed ja Haabersti vaba aja keskusest Triin Lõhmust.

Tallinn tunnustas silmapaistvaid noorsootöötajaid, organisatsioone ja noorteprojekte juba kolmeteistkümnendat aastat.  Tunnustuskonkursi „Suured teod“ peakorraldajaks on Tallinna Spordi- ja Noorsooamet. 

Uudise rubriigid: