29.09.2021

Tallinn tunnustas suvist treeningsarja läbi viinud treenereid

Teisipäeval, 28. septembril võõrustas Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev tänulõunal suvises treeningsarjas osalenud treenereid, et tänada treeningsarja läbi viinuid nende panuse eest pealinna laste ja noorte liikumisharjumuse kujundamisel. Tallinnas toimus läbi suve väldanud tasuta treeningute sari, mis pakkus pealinna lastele ja noortele suvevaheajal mitmeid erinevaid võimalusi sportlikuks ajaveetmiseks. Treeningute peamine eesmärk oli õpetada uusi oskuseid, mis innustaks lapsi ja noori ka edaspidi regulaarselt liikuma.

Abilinnapea Vadim Belovbrovtsevi sõnul on laste ja noorte spordipisikuga nakatamisel oluline roll inspireerivatel eeskujudel. „Sel suvel oli pealinna lastel ja noortel võimalik juba teist suve tippspordikogemusega treenerite kaasabil harjutada ja omandada uusi oskuseid. Spordialaga alustades on kõige parem õppida kogenud treenerite käe all, kes oskavad lapsi juhendada, suunata ja innustada ning aitavad noortel uued oskused tugevale vundamendile laduda,“ rääkis abilinnapea. „ Suur tänu tublidele treeneritele, kes terve suve lapsi ja noori oma eeskujuga nakatades regulaarse liikumisharjumise poole suunasid,“ sõnas Vadim Belobrovtsev.

Suvetreeningute raames viisid mitmete linnaosade välistaadionitel võrk-, korv- ja jalgpallitreeninguid läbi tippspordi kogemusega treenerid. Pealinna noortele oli treeningutel osalemine tasuta ja huvi treeningute vastu läbi suve noorte hulgas suur. Kõige populaarsemaks osutusid korvpalli treeningud, kus Howard Frieri, Jevgeni Gurjanovi ja Ralf Lainevoolu käe all õppisid palli mängima noored Kesklinna, Kristiine ja Lasnamäe linnaosade väljakutel. Suviselt soojad ilmad soosisid igati nii võrkpalli kui jalgpallimängu ja Anna- Liisa Suti ja Rando Soome käe all harjutati võrkpalli Nõmme Spordikeskuse ja Pirita väljakutel. Arthur Vladõtšenko, Rene Merilo ja Boriss Dugan juhendasid jalgpallitreeninguid Lasnamäel ja Põhja- Tallinnas.

Lisaks juba teist suve noorte seas populaarsust kogunud pallimängu treeningutele oli lastel võimalus osaleda tõukeratta treeningutes, mida korraldati kord nädalas kolmes linnaosas – Lasnamäel, Vilde pargis ja Põhja-Tallinnas ning ujumise algõpetuse kursustel, kus väikestes, 12- liikmelistes gruppides õppis kogenud ujumistreenerite käe all ujuma 36 last.

Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet korraldas suvetreeninguid koostöös Tallinna Haridusametiga ning ujumistreeninguid koostöös Eesti Ujumisliidu, Reval-Sport Spordiklubi, Orca Swim Clubi ja Ujumisklubiga Briis.

Uudise rubriigid: