15.02.2018

Tallinn tunnustas traditsiooniliselt oma parimaid noorsportlasi

Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart ja abilinnapea Vadim Belobrovtsev tunnustasid täna Hopneri majas traditsioonilisel tänuüritusel pealinna tublisid noorsportlasi ja nende treenereid, kes on edukalt esinenud noorte ja juunioride rahvusvahelistel tiitlivõistlustel.

2013. aastal tunnustusürituse algataja, Tallinna Linnavolikogu esimehe Mihhail Kõlvarti sõnul on ürituse eesmärk väärtustada noortesporti ja toetada nende edasisi püüdlusi sporditeel. „Noorte sportlaste arengut ja Eesti sporditippude pealekasvu kindlustamist silmas pidades tunnustame tänavu juba kuuendat korda noorsportlaste saavutusi,“ märkis Kõlvart.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul tunnustatakse neid Tallinna 15–23-aastaseid noorsportlaseid, kes on saavutanud kõrgeid kohti noorte ja juunioride tiitlivõistlustel ning nende treenereid. „Suur rõõm on selle üle, et ainuüksi tiitlivõistlustel ja noorte olümpiafestivalil, nii talvisel kui suvisel – võitsid medali lausa 13 noorsportlast. Tallinna parimate noorsportlaste hulgas on sel aastal ka kaks maailmameistrit ja üks Euroopa meister – Kelly Sildaru, kes on kahekordne maailmameister vigursuusatamise pargi ja rennisõidus, kahekordne maailmameister kiirmales ja välkmales Mai Narva ning Anni Ermel, kes on Euroopa meister taekowndo naiste kahevõistluses,“ märkis Belobrovtsev. „Ühtekokku toetame tänavu 35 noorsportlast ja nende treenereid  kogusummas 20 000 eurot.“

Lisaks eelpool nimetatutele pälvisid medali tiitlivõistlustel või noorte olümpiafestivalil Johannes Erm EM (U20) kümnevõistluses 2. koht, Maarja Palser EM (U16) naistemaadluses 2. koht, Ken Mark Minkovski ENOP kaugushüppes 2. koht, Kristo Siimer ENOP laskesuusatmise 7,5km sprindis 2. koht, Ilja Makarov EM (U18) taekwondo kompleksharjutuses 2. koht ja kahevõitluses 3. koht. Pavel Artamonov MM (U20) karates kuni 75kg 3. koht, Katriin Saar ENOP tennise paarimängus 3. koht, Grete Olde MM (U16)  välkmales 2. koht ja kiirmales 3. koht, EM (U18) võistkondlikus males 3. koht. Margareth Olde MM (U18) välkmales 3. koht ja kiirmales 3. koht, EM (U18) võistkondlikus males 3. koht, Anete Kõrve EM (U18) wushu shoulin guan 3. koht.

Teiste seas valiti 2017. aasta tulemuste põhjal Tallinna parimateks noorsportlasteks: Kertu Kaare, Simon Sülla, Kristina Škuleta-Gromova, Juuso Roihu ja Henri Roihu, Robin Nool, Margaret Markvardt, Deniel Nuriev, Sandra Skoblov, Karoliine Loit, Aleksandr Selevko, Anna Maria Orel, Raoul Aho Leitham, Janter Suun, Tanel Karro, Edvin Kin, Taavi Tšernjavski, Lilian Turban, Klen-Kristofer Kaljulaid, Marita Sukko, Kaspar Paul Loik, Matz Topkin, Robin Likson,

Parima noorsportlase toetuse määramisel võeti tulemuslikkuse hindamisel aluseks 2017. aasta saavutatud sportlikud tulemused, spordialal osalejate arv ja toetust taotleva sportlase saavutatud koht. Samuti arvestas komisjon ala tuntust ja populaarsust nii rahvusvahelisel kui Eesti tasandil, vastaval võistlusel osalenud riikide arvu, ala kuulumist olümpiamängude kavva ja/või kuulumist Tallinna eelisarendatavate spordialade nimistusse.