03.09.2019

Tallinn võetakse täna Maailma Turismilinnade Föderatsiooni liikmeks

Täna, 3 septembril, algab Helsinkis Maailma Turismilinnade Föderatsiooni (WTCF) aastakonverents, kus organisatsiooni uuteks liikmeteks võetakse 9 linna, nende seas ka Tallinn. Uute liitujate nimel esineb sõnavõtuga Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Konverents toob Helsingisse  ligi 400 reiskorraldajat, linnajuhti ja ajakirjanikku  organisatsiooni 145-st  liikmeslinnast üle kogu maailma. Tallinn esitas avalduse WTCF-iga liitumiseks tänavu aasta jaanuaris, Tallinna linnavolikogu otsuse alusel.

Eile külastasid konverentsile jõudnud  20  Hiina reisiettevõtte ja 20 meediaväljaande esindajad ka Tallinna, et tutvuda Eesti pealinna huviväärsustega ning uudse ja põneva reisisihtkohaga. Külastati Kadriorgu, Piritat, Kalamaja ning Lennusadamat ja jalutati Tallinna vanalinnas.

Pärastlõunal toimub ka Tallinna ja Helsinki linnapeade järjekordne töökohtumine.

Seekord arutatakse linnade koostööd veidi mitteametlikumas formaadis. Koos tehakse tiir peale Töölönlahti terviserajale, et tutvuda Helsinki keskkonnainitsiatiiviga “Töölönlahtist ümber maakera” ja juhtida sellega tähelepanu Läänemere kaitse teemale. Samuti arutavad linnapead, mida mõlemad pealinnad koos ja ka eraldi saavad ära teha Läänemere keskkonnaseisundi parandamiseks ja globaalsete kliimaprobleemide lahendamisele kaasaaitamiseks.

Uudise rubriigid: