08.01.2016

Tallinna 21. Kool korraldab juba 30. korda kunsti- ja kultuurinädala

11.-15. jaanuaril 2016 viib Tallinna 21. Kool juba 30. korda läbi kunsti- ja kultuurinädala, mis tänavu on jaapaniteemaline.

11. jaanuaril kell 9.00 antakse kooli aatriumis tunnustustahvlid neile, kes 30 aastat tagasi kunstinädala traditsiooni algatasid. Oma jälje kooli ajalukku on sellega jätnud kunstnikud Enn Põldroos, Andres Tolts, Jüri Arrak, endine direktor Arvo Tamsar, aastakümneid noori harinud Mart Kalm ja kunstiõpetaja Tiina Meeri. 

Jaapaniteemaline kunstinädal avatakse pidulikult 12. jaanuaril kell 14.00 kooli aulas. Kooliperet tervitavad avasõnavõtuga Jaapani Suursaatkonna kultuuriatašee Takashi Ato ja traditsiooni üks algatajatest Jüri Arrak. Avatseremooniale järgneb Tartu Ülikooli õppejõu Eri Miyano loeng Jaapani popkultuurist.

Kunstinädala raames saavad õpilased õppida jaapani keelt ja meisterdada origamit, kuulata loenguid Jaapani kaasaegsest arhitektuurist, osaleda sumi-e töötubades ja mälumängus „Me armastame Jaapanit“, saada teadmisi Jaapani teatrist, riietusest ja toidukultuurist, LEGO ja jaapani robotitest, sumo, judo ja aikido filosoofiast jne. Koolis on näitus Jaapani müntidest, õpilased saavad kirjutada haikusid ja joonistada karikatuure ning vaadata Elavaid pilte Jaapani ajaloost.

14. jaanuaril toimub ümarlaud „Jaapani viisakus – normid ja praktikad“, kus väitlejateks on Maret Nukke ja Alari Allik Tallinna Ülikoolist ning Heikki Vallaste Eesti-Jaapani Assotsiatsioonist.

Kunstinädala kulminatsiooniks on 15. jaanuaril kell 13.00 toimuv mälumäng ning õhtune teemapidu.

Kunstinädala kava


Lisainfo: huvijuht Maarika Paun, 5280821

 

Fotod Jaapani kultuurinädala avamise päevast (autor: Leini Jürisaar)

 

Info edastas:

Juta Hirv, arendusjuht
Tallinna 21. Kool

 

Uudise rubriigid: