08.01.2020

Tallinna 21. Kooli kunsti- ja kultuurinädal on seekord Norra-teemaline

Uus aasta algas Tallinna 21. Kooli traditsioonilise kunsti- ja kultuurinädalaga, mis kestab 6.-10. jaanuarini. Juba 34. korda toimuva ürituse fookuses on seekord Norra.

Nädala avasõnad ütles 6. jaanuaril kooli direktor hr Meelis Kond ning kooliperet tervitas Kuningliku Norra Saatkonna asejuht hr Ole Øveraas. Oma kohalolekuga austasid ettevõtmist mitmed saatkonna esindajad. Avatseremoonial esines kooli kammerorkester, solistid, vokaal- ja tantsuansamblid.

Koolimaja eri korrustel on avatud mitmeid huvitavaid näitusi – Kuningliku Norra Saatkonna näitus „Norra värvid“ ja, „Norramaale matkama!“, Eesti Rahvusraamatukogu rändnäitus „Norra kaasaegsest kirjandusest“ ning õpilaste ja vilistlaste koostatud väljapanekud „Norra raha – Viikingitest tänapäevani“ ja „Mängukaartide saladus – raamatust inspireeritud näitus jokkeritest“.

Kavas on meeleolukad ja värviküllased moedemonstratsioonid „Norra läbi aegade“. Kooli liputoimkond viib kooliperele läbi õppetunni „Norra lipp, vapp ja teised sümbolid“. Toimuvad ringkäigud koolimajas, kus tutvustatakse maale ja illustratsioone. Ei puudu ka põnevad spordivõistlused, näiteks kiiruisutamine, võrkpall ja jalgpall.

Õpitakse tundma Norra ajalugu ja kuningaperet, õppimisvõimalusi, arhitektuuri, rahvakunsti ja muusikat ning osaletakse haridusprogrammides Lennusadamas, Meremuuseumis, Eesti Kunstiakadeemias ja Kadrioru Kunstimuuseumis.

Õpilased saavad intensiivkursusena õppida norra keelt, kunstiajalugu, disainida nahast ehteid, valmistada rahvustoite, meisterdada trolle, võtta mõõtu mälumängudes ning vaadata laste-etendust „Norra jumalad“.

Näha saab „Elavaid pilte“  Norra ajaloost, ettelugemisele tulevad nii viikingite tegemised-toimetamised kui ka rahvuslik ärkamisaeg.

Kohal on ka Norra lunnikoer ning telesaade „Osoon“.

Kunsti- ja kultuurinädala kulminatsiooniks on 10. jaanuaril toimuv nädalat kokkuvõttev mälumäng ning õhtune suurejooneline teemapidu, kus esietendub korraldava klassi – 11.C õpilaste omaloominguline näidend „Russefeiring“.

Kõik huvilised on oodatud uudistama ja Tallinna 21. Kooli toredast lõimingõppest osa saama!

XXXIV kunsti- ja kultuurinädala kava

Juta Hirv, direktori asetäitja-arendusjuht

Toimetas Leini Jürisaar

  

Uudise rubriigid: