30.08.2017

Tallinna 4600 vastset koolijütsi on oodatud suurele aabitsapeole

Reedel, 1. septembril on kõik Tallinna koolide esimeste klasside lapsed koos peredega oodatud Vabaduse väljakule suurele aabitsapeole.

Linn soovib aabitsapeoga teha tähtsa päeva kooliteed alustavatele lastele veelgi meeldejäävamaks.

„Oleme vastsetele koolijütsidele korraldanud aabitsapidusid juba üheksa aastat, tuleval, Eesti Vabariigi 100 aasta juubeli aastal, jõuame ka meie väikese juubelini,“ rääkis abilinnapea Mihhail Kõlvart. „On heameel tõdeda, et Tallinna koolide õpilaste arv on aasta-aastalt suurenenud, sh ka esimesse klassi astujate arv. Algaval õppeaastal läheb 1. klassi umbes 4600 last, ligi 300 võrra enam kui eelmisel õppeaastal“. Abilinnapea lisas, et jätkuvalt on kasvanud Tallinnas õpilaste üldarv, mis on selle kümnendi suurim 43 400.

Aabitsapidu algab kell 14. Peo juhatavad sisse ning helistavad koos Aabitsakukega koolikella Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ning Kesklinna vanem  Taavi Pukk. Laval esinevad laulu-, tantsu- ja tsirkusenumbritega erinevad lastekollektiivid, väljakule üles seatud telklinnakus saab töötubadest osa võtta. Vahepaladeks vallatuid tempe tehes veavad pidu lahutamatud sõbrad Ohh ja Ahh. Peo lõpetavad suur auhinnaloos ning Karl-Erik Taukar bänd!

Aabitsapidu korraldavad Tallinna Haridusamet ja Tallinna Kesklinna Valitsus.

Kogu programm ja kõik tegevused on peolistele tasuta.

Tallinnas on 59 munitsipaal-üldhariduskooli, kus laste harimise eest kannab hoolt ligi 5200 pedagoogi. Gümnaasiumis õppimist alustab ligikaudu 3190 õpilast, kokku on gümnaasiumiõpilasi 8860. 

Aabitsapeo plakat printimiseks (.pdf)

Uudise rubriigid: