06.09.2021

Tallinna 53. Keskkool sai uue moodsa staadioni

Tallinna 53. Keskkool Mustamäel (J. Sütiste tee 42) sai alanud õppeaastaks uue kaasaegse staadioni. Täna, 6. septembril toimus vastvalminud staadioni pidulik avamine.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev märkis, et liikumise positiivne mõju laste füüsilisele, vaimsele ja sotsiaalsele tervisele on üldteada. „Tähtis on pakkuda lastele sportimiseks ja liikumiseks mitmekesiseid võimalusi ning uut koolistaadionit planeerides on sellega igati arvestatud,“ sõnas Belobrovtsev. 

Uus kaasaegne 53. Keskkooli staadion koosneb kolme ovaalse tartaankattega jooksurajaga ümbritsetud kunstmurukattega jalgpalliväljakust. Lisaks on staadionil olemas kaugushüppekast, kuulitõukerada ja palju muud spordi- ja võimlemisinventari, mis on vajalik laste liikumisharjumuste soodustamiseks ja arendamiseks, sh kangid, rööbaspuud, poom, trenažöörid jne.

Ehituse käigus rekonstrueeriti staadioni valgustus arvestades kehtivaid nõudeid ja kooli vajadusi ning paigaldati kooli keskse süsteemiga ühildatud videovalve, mis hõlmab kogu staadioni ala ning võimaldab tuvastada alal viibivad isikud. Staadioni kaugushüpperaja äärde paigaldati lisaks ilmastikukindlaid pinke ja prügikaste ning  spordiinventari hoidmiseks sobiv kuur.

Linn seadis koolistaadioni ehitustööde kvaliteedile ja kasutatavatele materjalidele ja nende paigaldamise tehnoloogiale väga kõrged ootused, sest staadion saab olema igapäevases intensiivses kasutuses.

Staadioni projekteerimis- ja ehitustööde tellija on Tallinna Haridusamet, töid teostas OÜ Kivipartner. Staadion valmis 6. septembriks 2021. Tööde maksumus on 376 000 eurot.

Tallinna 53. Keskkooli õppehoone renoveeriti 2009. aastal.        

„Sportimisvõimalused on olnud Mustamäel kitsaskohaks, kuid viimaste aastatega oleme spordirajatiste juurdeehitamise ja uuendamisega jõudsalt edasi liikunud nii koolide juures kui ka avalikuks kasutamiseks mõeldud aladel,“ kommenteeris Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. „Ühe aastaga oleme ehitanud Mustamäele neli uut staadioni (Mustamäe Humanitaargümnaasiumi staadion, Kadaka staadion, Arte gümnaasiumi spordikompleks, 53. Keskkooli staadion) ning lisaks Tallinna kaasava eelarve raames 32. Keskkooli pallimänguväljaku.“

Uudise rubriigid: