16.09.2021

Tallinna Aasta Lasteaiaõpetaja tiitli pälvis meie õpetaja Kersti Saks

See õppeaasta algas meie majale rõõmusõnumitega Tallinna Haridusametist. Nimelt kuulutas Tallinna välja tunnustust väärivad haridustöötajad ning üheks neist on meie armas Kullerkupu lasteaia õpetaja Kersti Saks. Tunnustused antakse üle 8. oktoobril toimuval Õnneliku õpetaja galal.

Kersti on meie lasteaia staažikas töötaja. Ta on kõrgelt hinnatud nii kolleegide kui ka lastevanemate poolt.

Lapsevanemad Kerstist: “ Kersti ongi see õpetaja, kelle loodavad lapsevanemad leida eest lasteaiast, mil nende võsuke alustab lasteaiateed. Mis temas võlub, on see nakkav tahe olla ja teha. Soov olla hea, soov olla liikuv, soov olla terve jne jne. Igal hommikul võtab ta vastu lapsed ning vanemad naeratuse ning tervitusega, andes kindlustunde, et jah, mu lapsel läheb tänagi hästi- ta on hoitud.

Tema eeskuju lastele on olnud kindlasti suur. Laste teadlikkuse tõstmine kasvõi näiteks rahvakalendri tähtpäevade osas on märkimisväärne. Kes meist ikka kodus püüdlikult näiteks kolletamispäeva tähistab.

Kersti ellusuhtumine on niivõrd terve, et raske on sellest mööda vaadata. Olles ühtlasi nõudlik ning parajal määral manitsev, on ta hooliv ning alati olemas. Lapsed teavad, et Kerstile saab loota, talle võib avaldada isegi mõne saladuse. Ning see, kuidas vestluse käigus Kersti sellest räägib, on alati nii tore ja tekiab tunde, et ta on olnud jälle osavõtlik ning hea kuulaja. Vanemad teavad, et talle võib loota, temaga saab arutleda maast ja ilmast, temalt saab vajalikku nõu ning tuge.

Tema roheline tegutsemine ning teadmised selles vallas on olnud kindlasti väga oluliseks osaks laste silmaringi avardamisel. Toredad, retked Mustjõe linnuvaatlus torni, jutud lasteaiahoovis taimedest, taaskasutus ning prügi sorteerimine on eeskujuks lastele ning kindlasti ka motivaatoriks vanematele, seda koduski harrastada, sest kuidas siis lapsele öelda,et ühes kohas tee aga teises mitte.

Kersti on kuld, ta on see, kelle pärast oleksid vanemad nõus olema lapsed, et saada sellest võlust osa."

Palju õnne meie kõigi poolt Kerstile ja suured tänud neile, kes tunnustamiseks Kerstit märkasid!

Link Tallinna Hariduameti lehelt:

https://www.tallinn.ee/est/haridus/Uudis-Onnitleme-silmapaistvaid-haridustootajaid

õppejuht Karin Pero

Uudise rubriigid: