27.09.2016

Tallinna Arbu Lasteaias algas projekt NordPlus Junior

19.-23. septembril 2016 toimus Leedus esimene koostööpartnerite kohtumine projekti “Children health improvement by integrating 5 elements of S. Kneipp philosophy: water,movement, herbs, emotions, healthy diet“ raames. Projekti koordinaatoriks on Tallinna Arbu Lasteaed ja direktor Alvina Maasik.

Projekti eesmärgiks on õpetada lastele tervisliku eluviisi oskusi läbi S. Kneippi filosoofia, mis sisaldab endas veeprotseduure, ravimtaimi, liikumist, tervislikku toitumist ja hingelist tasakaalu.

Kohtumisel rääkisid Leedu, Läti, Soome, Taani, Islandi ja Eesti esindajad oma maade kommetest ja traditsioonidest, tutvustasid oma maa haridussüsteemi ja jagasid oma riigis ja lasteaedades rakendatava tervisliku eluviisi õpetuse kogemusi. Treening-seminaril juhendas osalejaid Kneipptreener Ljudmilla Pokvitite ja seal saadi täpsemat infot laste ja täiskasvanute tervendamisest S. Kneippi metoodika järgi. Leedu partnerid on selle metoodika järgi tööd teinud juba terve aasta ja nad jagasid oma kogemusi, kuidas integreerida seda metoodikat õppeprotsessi ja kuidas luua selleks tööks vastavaid tingimusi.

Kohtumisel viidi projekti tööplaani sisse korrektiivid, esitleti laste portfooliot ja projekti blogi, valiti välja projekti logo.

Kõik projektis osalejad lahkusid kohtumiselt positiivsete emotsioonide ja motivatsiooniga edaspidiseks tööks.

Ootame kannatamatult järgmist kohtumist Taanis, mis toimub 2016. aasta detsembris.

Täpsemalt võite projektiga tutvuda blogil: http://5elementsofkneipp.blogspot.com

 Foto leiate  siin