22.04.2022

Tallinna Arbu Lasteaias algas uus rahvusvaheline Erasmus+ projekt

Alates 2. jaanuarist 2022 osaleb Tallinna Arbu Lasteaed rahvusvahelises Erasmus+ projektis "Green Teachers for Green Kids", mis kestab kaks aastat (2. jaanuarini 2024).

Meie projektipartneriteks on:

    1. Rootsi – Forskolan Butaland Flemingsberg

    2. Türgi – Unye Anafarta Ilkokulu

    3. Prantsusmaa – Association Hexagonale de l'Innovation Sociale et de l'Education

    4. Leedu – Kauno menu darzelis "Etiudas"

    5. Horvaatia – Djecji vrtic Rijeka

    6. Hispaania – Escola Ignasi Melé i Farré

Projekti põhieesmärk on jätkusuutliku keskkonna loomine.

Peamised ülesanded, millega antud projekti raames hakkame tegelema:

  • Õpetajate, laste ja nende vanemate teadlikkuse tõstmine olemasolevatest keskkonnaprobleemidest ning nende tagajärgedest nagu kliimamuutused, globaalne soojenemine, põud, õhu-, vee- ja mullareostus.
  • Loodusvarade teadliku tarbimise, uus- ja taaskasutuse olulisuse õpetamine.
  • Säästva keskkonnakäitumise arendamine ühiskonnas.
  • Keskkonnasäästlike õpetamismeetodite ja lähenemisviiside rakendamine.
  • Õpetajate, laste ja lapsevanemate julgustamine loodusega kooskõlas elama, hoides seda elujõulisena tulevastele põlvedele.

Peamise eesmärgi saavutamiseks:

  • On õpetajatele planeeritud koolitused ja rahvusvahelised kohtumised.
  • Õpetajad hakkavad lahendama keskkonnateemalisi ülesandeid, osalema õppematerjali koostamisel, lisaks konkursside, näituste, meistriklasside läbiviimisel, ja teistes tegevustes.
  • Kõik projektipartnerid osalevad projekti logo, videote, kalendrite, plakatite, brošüüride, esitluste väljatöötamisel.
  • Projektitegevuste käigus täiustavad õpetajad oma oskusi töös Web 2, e-Twinningu platvormide, sotsiaalvõrgustike ja YouTube'iga.

Projekti käsitletavad teemad on:

    • Keskkonnateadlikkus saab alguse perekonnast

    • Taaskasutus = puhas keskkond

    • Looduse ja pinnase kate

    • Puhas õhk  ja puhas vesi

Projekti tulemuseks on needsamad inimesed, kes teadvustavad looduse kaitsmise tähtsust, järgivad keskkonnasõbralikku eluviisi, võttes vastutuse keskkonna hoidmise eest.

 

Ajavahemikul 28.-31.03.2022 leidis Türgis, Unye linnas aset esimene rahvusvaheline kohtumine projekti „Green Teachers for Green Kids“ raames, mis tõi kokku kõikide projektis osalevate riikide esindajad. Meid tervitas külalislahkelt Anafarta Algkool. Kooli õpilased esinesid rahvarõivastes tantsude ja lauludega, kooli juhtkond ja õpetajad tutvustasid oma koolimaja ja õpitingimusi. Pärast pidulikku osa toimus konverents, kus kõik partnerid pidasid ettekandeid oma riigi ja õppeasutuse kohta. Konverents oli väga inspireeriv kõigi osalejate jaoks. Järgnevatel päevadel arutati projekti järgmiste etappide ja tulevikuplaanide üle. Vabal ajal olid korraldatud õppekäigud Amasya, Samsuni ja Ordu linnadesse. Amasyas külastasime arheoloogiamuuseumi, Ferhati ja Shirini armastuse muuseumi, Jasoni Neeme. Etnograafiamuuseumis tutvusime Türgi traditsioonilise Ebru kunstitehnikaga, võtsime ette jalutskäigu mööda Unye linna maalilist laudteed.

Kõik osalejad jäid väga rahule Türgi poolt korraldatud tegevuste ja jagatud materjalidega ning ollakse juba põnevil, et mida Rootsi järgmisena meile pakub! Tulime tagasi positiivsete emotsioonide ja uute ideedega.

Allikas: Galina Jaremtšuk, Tallinna Arbu Lasteaia õppealajuhataja

Uudise rubriigid: