04.12.2020

Tallinna Endla Lasteaed pälvis Tartu Ülikooli Eetikakeskuse kõrgeima tunnustuse “Väärtuskasvatuse lasteaed 2020”

Tallinna Endla Lasteaed osales teist aastat järjest Tartu Ülikooli Eetikakeskuse tunnustusprogrammis “Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed”. Eelmise aastal õnnestus pälvida “Hea Lasteaia Edendaja 2019” tiitel. Tavapäraselt toimub osalejate tunnustamine iga-aastasel väärtuskasvatuse konverentsil, kuid 2020. aasta on erakorraline ja 13. väärtuskasvatuse konverents “Võrdsed võimalused luubi all” toimus virtuaalselt ja tunnustuse saajad hõigatakse välja 02.12 veebis toimuval väärtuskasvatuse konverentsil programm ja lisainformatsioon on leitav siit https://www.eetika.ee/et/konverents2020

Tartu Ülikooli Eetikakeskuse üllatuskülaliste Nele Punnar’I ja Helen Hirsnik’u  visiit  ENDLA AEDA toimus 01.12.2020 arvestades meie kõigi heaolu ning tervise huve  toimus põgus kohtumine  õues.  Tunnustuse  võttis vastu Endla muusikaõpetaja ja õppejuhi kt Kersti Kuusk ning  distantsilt oli kaasatud ka lasteaia juht Grüüne Ott. Rõõmuhõisked ja lahked sõnad kõikidele osapooltele ei jäänud ütlemata ning olgugi, et eriolukord seab omad piirangud ei pisenda see tehtu väärtust või tunnustusega kaasnevat väärtuslikku kogemust olla Eesti haridusruumis  „Väärtuskasvatuse lasteaed 2020“ rändkarika saaja. Eriti väärtuslikuks teeb selle tunnustuse meie jaoks see, et sel aastal osales rekordarv haridusasutusi. 

 Jääme jätkuvalt ootama ja igatsema soodsamaid võimalusi näost-näkku kohtumiseks! Seniks aga kohtume turvaliselt helesiniste ekraani taga!

Oleme südamest tänulikud, et Tartu Ülikooli Eetikakeskus pakkus võimaluse ja väljakutse sel tormisel aastal kõige muu kõrvalt Endla meeskonnal analüüsida ENDLA AIA  väärtuspõhise õpiruumi olemust. Loodetavasti jätkub see kogemusvahetus Eetikakeskuse ja väärtuskasvatuse edendajatega ka edaspidi!

Eetikakeskuse tunnustused 2020

Ilusat jõuluaega soovides

 

Tallinna Endla Lasteaed

„Väärtuskasvatuse lasteaed 2020“

 

Uudise rubriigid: