17.05.2018

Tallinna Endla Lasteaia uus traditsioon on sündinud

Eile, 16.mail 2018 toimus Sihtasutus Innove otsus nr 1.1-5/40, 09.04.2018 rahastusel „Alushariduse parimate praktikate jagamise õpiüritus“ projekt „Endla laste AIAFESTIVAL“, kus Endla AED pakkus nii festivalimelu kui ka vaikset aiamiljööd, tänases linnaruumis.

Täname Endla lasteaia lapsi, meeskondi, peresid, hoolekogu ja kõiki, kes selle sündmuse õnnestumisele kaasa aitasid: Tallinna Haridusametit, Tallinna Kesklinna Valitsust, Lastekaitse Liitu, Ra-Te Stuudiot, Fishing Network OÜ Fotoboksi, TEKO I kursuse õpilasi ja nende juhendajat, Männituka talu, Savisalong OÜ, Kolme Põrsakese OÜ, SEPPS OÜ, JK Tallinna Kalev, Fie Kersti Kuusk, Haritlase Keeltekool OÜ, Uue Maailma Koori. 

DSC_0982.JPGLoodame, et selline kevadine kokkusaamine perede ja õpiruumi meeskondadega muutub jätkuvaks traditsiooniks, mille eesmärgiks oli toetada meeskonna ja laste loovust, tervislikke valikuid ja perede koostegemist lasteaia meeskonnaga.

Aiafestival pakkus oma 139 külastajale parimaid ja põnevamaid elamusi, silmaringi avardavaid tegevusi, inspireerivaid kohtumisi, muusikalisi esinemisi ning uute hobide ja spordialade avastamist. Festivalil tutvustati peredele ja külalistele tegevusi 10 töötoas, jagati õppeaasta parimaid praktikaid ja tänu EU struktuurfondi ja Innove rahastusele oli kõik aiafestivalil toimuv osalejatele tasuta.

DSC_1003.JPG

Loodame, et festivalil osalejad leidsid ideid ja inspiratsiooni perede ja lasteaia ühise kvaliteetaja veetmiseks, milleks võib olla kohtumine “aias” ühine kokkamine sportimine, projekt, ehitus, aiatöö jms.

Esmakordne kogemus annab lootust, et “Endla Laste Aiafestival” võimaldas lastel ja peredel näha, milliseid võimalusi Endla AED pakub ja kuidas üheskoos ühist aega nautida, andes sellele lisaväärtust. Tänu sellistele sündmustele muutub lasteaed perede jaoks kohaks, kus kohtub sõpruskond ning kus linnaruumi laps saab olla aias koos perega. Ühine tegutsemine sõpruskonnana lisab kogukonna tunnetust ning sealt saavad tekkida ja jätkuda ühte hoidev koostöö ning uued traditsioonid.

DSC_0983.JPG

Kniks ja kraaps kõikidele osalejatele projektijuhtide Liina ja Grüüne poolt ja kohtumiseni järgmisel aastal.

el_sotsiaalfond_horisontaal.jpginnove.jpg

kiusamisest_vabaks_LOGO_1 (3).jpgLKL_logo.jpg